1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Mobile
  4. Gry

Mobilna Fortnite dostępna dla wszystkich posiadaczy iOS. Co z Androidem? Będzie… kiedyś

Fortnite to najpopularniejsza gra z gatunku Battle Royale, a do tego najchętniej oglądany tytuł na Twitchu. Mobilna wersja tego hitu właśnie wylądowała w App Store i może ją pobrać każdy posiadacz sprzętu z systemem iOS. Nie trzeba już żadnych zaproszeń ani kluczy aktywacyjnych.

Mobilna Fortnite dostępna dla wszystkich posiadaczy iOS

Zdecydowanie należę do obozu konkurencyjnego PUBG Mobile. Jestem pod gigantycznym wrażeniem grafiki, wielkości świata, jakości konwersji, bogactwa ustawień oraz dotykowego sterowania w przenośnym Battlegrounds. Ta gra to fenomen pokazujący, jak daleko rozwinęła się branża gier mobilnych i jak fenomenalne efekty można uzyskać tworząc tytuł na smartfony i tablety. Co do Fortnite… o wiele bardziej podoba mi się tryb PvE z zombie. Battle Royale wydaje się zbyt powierzchowne w porównaniu do PUBG.

Oczywiście nie dziwię się, że Fortnite ma tylu zwolenników. Twórcy tej gry są niesamowici.

Częstotliwość, z jaką Epic Games ulepsza Fortnite zasługuje na najwyższe uznanie. Deweloperzy stacjonarnego PUBG mogą się jedynie uczyć pod tym kątem. Do tego mobilne Fortnite jest niezwykle spójne ze swoim stacjonarnym odpowiednikiem - gry działają na tym samym silniku, a w przyszłości będą dzielić tę samą infrastrukturę. Cross-play pomiędzy PC, konsolami stacjonarnymi oraz urządzeniami przenośnymi wydaje się jedynie kwestią czasu.

PUBG to dobra i skomplikowana gra. Fortnite to świetnie wspierane, dynamicznie rozrastające się środowisko. Epic Games najpierw ordynarnie skopiował rozwiązania konkurencji, a następnie niemal podwoił liczbę trybów. Łącznie z epickimi starciami po 50 na 50 oraz 20/20/20/20/20. Niestety, tych na smartfonie wciąż jeszcze nie uświadczymy.

Mobilna odsłona jest bardzo miła dla oka. Do tego na iPhone 8 Plus działa rewelacyjnie (rozpalając przy tym obudowę urządzenia). Gra posiada ten sam rozbudowany system niszczenia oraz budowania co stacjonarna odsłona. Aplikacja jest jednak bardziej ociężała od PUBG Mobile, a do tego mniej łaskawa dla przypadkowego zablokowania ekranu. Od razu rozłącza wtedy z serwerem. Brakuje również personalizacji cyfrowych przycisków, jak ma to miejsce w przenośnej grze konkurencji.

Fortnite na Androida?

Na ten moment Epic Games opublikował wyłącznie darmową wersję gry dla urządzeń z systemem iOS. Odsłona na Androida jest w planach producenta, lecz nie stanowi priorytetu. Gra powinna pojawić się w Google Play w przeciągu „kilku kolejnych miesięcy“. Niestety, dokładna data wciąż nie jest znana. Na ten moment Fortnite: Battle Royale jest dostępna na PC, PS4, XONE oraz iOS.

Zrzuty ekranu pochodzą z gry uruchomionej na iPhone 8 Plus