1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Netflix próbuje przyspieszyć ewolucję genetyczną. The Titan - zwiastun

The Titan Netflix zwiastun

Netflix poszerza swoją ofertę o kolejny thriller sci-fi. W sieci pojawił się zwiastun nowego oryginalnego filmu platformy. The Titan będzie można obejrzeć jeszcze w tym miesiącu.

Mogłoby się wydawać, że gigant VoD na pewien czas da sobie spokój z produkcjami sci-fi. W tym roku oglądaliśmy już Paradoks Cloverfield i Mute, a ledwie kilka dni temu w bibliotece serwisu pojawiła się Anihilacja Aleksa Garlanda. Co więcej, w kwietniu do oferty platformy dołączy serial Zagubieni w kosmosie. Netflix nie ma jednak zamiaru rezygnować z tego gatunku.

W sieci pojawił się zwiastun filmu The Titan.

Akcja produkcji przeniesie widza w niezbyt odległą przyszłość. W wyniku działalności człowieka Ziemia powoli zmienia się w postnuklearne pustkowie.  Do tego wszelkie zapasy gwałtownie się kurczą, w związku z czym rasie ludzkiej grozi wyginięcie. Jedyną możliwością wydaje się opuszczenie planety i założenie nowej cywilizacji.

Optymalnym miejscem okazuje się być Tytan, czyli największy księżyc Saturna. Ziemianie planują wysłać na satelitę ekspedycję, która założy tam ludzką kolonię. W tym celu garstka żołnierzy zostaje poddana eksperymentom, których celem jest przyspieszenie ewolucji genetycznej. Takie udoskonalenie ma pomóc w adaptacji do nowych warunków, a w konsekwencji przetrwania gatunku. Okazuje się jednak, że podawane serum wywołuje groźne efekty uboczne.

The Titan Netflix zwiastun

The Titan – kogo zobaczymy w filmie?

W roli poddanego eksperymentowi żołnierza wystąpi Sam Worthington (Avatar, Przełęcz ocalonych). W jego żonę, dążącą do uratowania i przywrócenia człowieczeństwa mężowi, wcieli się znana z Orange Is the New Black Taylor Schilling. Oprócz nich na ekranie pojawią się Tom Wilkinson (Egzorcyzmy Emily Rose), Nathalie Emmanuel (Gra o tron) czy Corey Johnson (Kapitan Phillips).

Reżyserem filmu jest Lennart Ruff, dla którego jest to pełnometrażowy debiut. Scenariusz przygotowali Max Hurwitz (Hell on Wheels, Manhunt: Unabomber) oraz Arash Amel (Grace księżna Monako).

Film trafi do katalogu Netfliksa 30 marca.