1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Poznaliśmy tytuł pierwszego polskiego serialu Netfliksa. W obsadzie Więckiewicz i Chyra

netflix polska biblioteka za granicą
190 interakcji
dołącz do dyskusji

Trwają prace nad pierwszą polską oryginalną produkcją od streamingowego giganta. Tytuł serialu od Netfliksa to 1983.

Zdjęcia do serialu już ruszyły. Reżyserkami ośmioodcinkowego sezonu są Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Światowa premiera 1983 planowana jest na 2018 rok.

Fabuła serialu toczyć się będzie w Polsce, która w 2003 roku wciąż pozostaje za żelazną kurtyną.

Doprowadził do tego atak terrorystyczny z 1983 roku, który pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Para głównych bohaterów odkryje spisek, który sprawił, że komunizm ma się w kraju lepiej niż kiedykolwiek.

Znana jest większa część obsady serialu. Nie zabraknie polskich gwiazd. Na ekranie widzowie Netfliksa zobaczą Roberta Więckiewicza w roli skompromitowanego oficera śledczego i Macieja Musiała - pełnego ideałów studenta prawa. W obsadzie znajdą się również Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska. Ekscytacji z powodu produkcji 1983 nie kryje nominowana do Oscara Agnieszka Holland.

Mamy w Polsce znakomitych aktorów, reżyserów, operatorów, scenografów, kostiumografów, kompozytorów i bardzo utalentowane ekipy filmowe. Jestem przekonana, że wzbogacimy kolekcję oryginalnych seriali Netflix o niezwykle wartościowy tytuł - powiedziała reżyserka.

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi zostali Frank Marshall i Robert Zotnowski. Marshall zapowiada, że 1983 będzie świetnym thrillerem szpiegowskim, który zdobędzie serca nie tylko polskich widzów.

Nasza historia ma wiele złożonych warstw: można w niej znaleźć przygodę, kryminał i thriller szpiegowski z fascynującymi bohaterami, którzy sprawią, że widzowie nie będą chcieli oderwać wzroku od ekranu. Tak jak w każdym wspaniałym serialu od Netflix - zaznaczył Marshall.

Wszystkim fanom Netliksa i polskich twórców zaangażowanych w projekt pozostaje czekać z niecierpliwością.