1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Wznowiono prace nad 6. sezonem House of Cards. Nowi aktorzy dołączają do obsady

House of Cards 6 sezon Claire Underwood

Netflix wrócił do prac nad ostatnim sezonem jednego ze swoich najpopularniejszych seriali. Na plan powróci sporo twarzy znanych z poprzednich odsłon produkcji. W House of Cards zobaczymy także kilka nowych postaci.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wokół serialu narosło sporo niejasności i kontrowersji. Netflix w niezbyt przyjemnych okolicznościach zakończył współpracę z Kevinem Spaceyem, odtwórcą głównej roli. Wówczas wydawało się, że to koniec losów Underwoodów. Z czasem jednak doszło do porozumienia pomiędzy platformą streamingową a studiem MRC, odpowiedzialnym za tworzenie dzieła.

Dziś ogłoszono, że wytwórnia wznowiła produkcję House of Cards.

W nowym sezonie serialu nie zobaczymy już Francisa Underwooda, jednak zakończenie jego wątku nadal owiane jest tajemnicą. Teraz fabuła skupi się na jego żonie – Claire. Jej postać była konsekwentnie rozwijana w każdym sezonie i cieszyła się sporym zainteresowaniem widzów.

House of Cards 6 sezon Jayne Atkinson

6. sezon House of Cards – kogo zobaczymy na ekranie?

W ostatniej odsłonie serialu ponownie zobaczymy Michaela Kelly’ego (Doug Stamper), Borisa McGivera (Tom Hammerschmidt) czy Jayne Atkinson (Catherine Durant). Powrócą także postaci Jane Davis i Setha Graysona, grane odpowiednio przez Patricię Clarkson i Dereka Cecila. W obsadzie ponownie znajdzie się także Constance Zimmer, wcielająca się w dziennikarkę śledczą, Janine Skorsky.

Ponadto w produkcji zobaczymy również Diane Lane (Martha Kent z DCEU) i Grega Kinneara (Mała miss, Bez miłości ani słowa). Nie wiadomo jeszcze, kogo zagra ta para aktorów, jednak najprawdopodobniej wcielą się w rodzeństwo.

6. sezon będzie nie tylko ostatnią, ale także najkrótszą odsłoną serialu.

Finałowa seria House of Cards będzie się składać z ośmiu odcinków – pięciu mniej niż każda poprzednia. Data premiery nie jest jeszcze znana.