REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Już dzisiaj dowiemy się, kto powalczy o Oscary. Gdzie obejrzeć tegoroczne nominacje?

Już dziś poznamy listę nominowanych we wszystkich kategoriach nagród Akademii. Nominacje do Oscarów będą ogłaszane na żywo podczas internetowych transmisji.

Nominacje do Oscarów 2018 transmisja
REKLAMA
REKLAMA

Za nami już większość gali hollywoodzkich nagród. Znamy laureatów Złotych Globów, Critics’ Choice czy Gildii Aktorów, jednak wciąż czekamy na rozdanie jednych z najstarszych i najbardziej prestiżowych statuetek, czyli Oscarów. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej dzisiaj ujawni listę tegorocznych nominowanych.

Nominacje do Oscarów 2018 – gdzie i kiedy oglądać?

Ogłaszanie kandydatów rozpocznie się o 14:22 polskiego czasu. Najpierw poznamy filmy ubiegające się o nagrody w kategoriach technicznych, takich jak najlepsze zdjęcia, najlepsza scenografia czy najlepszy dźwięk. 16 minut później przedstawiona zostanie lista nominacji w kategoriach aktorskich i filmowych. Łącznie kandydaci będą ubiegać się o statuetki w 24 kategoriach.

Ogłaszanie nominacji, podobnie jak samo rozdanie nagród, to ważne wydarzenie dla całego filmowego świata. Dlatego też Akademia umożliwia sympatykom ruchomych obrazków obejrzenie transmisji na żywo z przedstawiania listy tegorocznych kandydatów.

Całość można obejrzeć na oficjalnych profilach organizacji w mediach społecznościowych.

Przekaz będzie dostępny na Twitterze, Facebooku oraz na kanale YouTube Akademii. Całość można także obejrzeć za pomocą stron oscar.go.com oraz oscars.org.

Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej ufundowano w 1927 roku i wtedy też pojawił się pomysł samych nagród. Jednak po raz pierwszy Oscary przyznano dopiero 16 maja 1929 roku na prywatnej uroczystości w Hollywood Roosevelt Hotel. Zwycięzców ogłoszono już trzy miesiące wcześniej, a całość trwała zaledwie 15 minut.

W latach 30. lista zwycięzców trafiała do lokalnej prasy na kilka godzin przed rozdaniem Oscarów. Takie rozwiązanie nie utrzymało się zbyt długo, bowiem w 1940 roku dziennik Los Angeles Times opublikował nazwiska laureatów jeszcze przed rozpoczęciem gali. Na następnej ceremonii po raz pierwszy tożsamość zwycięzców ukryto w zaklejonych kopertach, otwieranych dopiero przy ogłaszaniu wyników. Jednak do nie zawsze chroni od wpadki, o czym boleśnie przekonano się w zeszłym roku.

REKLAMA

Tegoroczna uroczystość wręczenia Oscarów odbędzie się 4 marca w Dolby Theater w Hollywood.

Galę poprowadzi Jimmy Kimmel.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA