1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Mobile
  4. Gry

Uznane przez krytyków INSIDE już na iOS! Początek tej wyjątkowej gry rozegrasz za darmo

INSIDE to jedna z najciekawszych gier niezależnych, jakie kiedykolwiek powstały. No, ale czego innego można się spodziewać po twórcach sławnego Limbo. Teraz każdy z nas może sprawdzić, czy wielkie uznanie dla tego tytułu jest zasadne, testując darmowy trial na iOS.

Uznane przez krytyków INSIDE już na iOS! Początek jest za darmo

INSIDE bez żadnych opłat pobierzecie iTunes App Store. Powstrzymajcie jednak przedwczesną radość. Za darmo rozegracie tylko i wyłącznie pierwszy rozdział wyjątkowej opowieści. Po dotarciu do pewnego punktu gry aplikacja zaoferuje ci wybór - kupić pełen produkt za 33 zł lub ponownie rozegrać testowy obszar dostępny za darmo.

33 zł to bardzo dużo jak na aplikację mobilną. Nawet za INSIDE.

Żebyśmy mieli jasność - aplikacja jest wyjątkowa i koniecznie musicie dać jej szansę. Początek jest arcyciekawy, trochę niepokojący, a do tego niezwykle grywalny. Zwiedzicie las oraz tajemniczą farmę, poznając podstawowe mechanizmy rozgrywki. Te, podobnie jak w Limbo, są bardzo kontekstowe. Premiowana jest inteligencja gracza, ponieważ INSIDE nie posiada żadnego samouczka ani wyskakujących okien z instrukcjami. Tak jak lubię.

Jestem przekonany, że INSIDE na pewno się wam spodoba. Może po prostu nie na tyle, aby zapłacić za mobilną produkcję 33 zł. Chociaż gra jest oszczędna w stylistyce i detalach, o wiele bardziej wolałbym się nią rozkoszować na wielkim ekranie. Dotykowe sterowanie jest intuicyjne, ale nieco mało precyzyjne. Poczujecie to zwłaszcza w dalszej części darmowego rozdziału, rozwiązując pewną zagadkę logiczną.

INSIDE jest przy okazji jedną z niewielu gier, którym udało się mocno podgrzać mojego iPhone’a 8 Plus. Mało która aplikacja, nawet z rozbudowanym środowiskiem 3D o otwartej strukturze, potrafi doprowadzić smartfon do takiego stanu. Na szczęście produkcja jest bardzo płynna, szybko się ładuje i nie ma z nią żadnych problemów technicznych. Pobierać!