1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Premiera filmu Netfliksa z Willem Smithem zbliża się wielkimi krokami. Jest już finalny zwiastun Bright

Osadzenie fabuły filmu w alternatywnej rzeczywistości, w której ludzie żyją z orkami, wróżkami czy elfami wydawać by się mogło pomysłem dosyć ryzykownym. Jednak i tym razem Netflix pokazuje, że nie boi się wyzwań, tworząc film na miarę blockbusterowych hitów kinowych. 

Bright drugi zwiastun

Bright to najnowsze dzieło serwisu Netlflix, za którego realizację odpowiedzialny jest David Ayer, znany widowni z Legionu Samobójców. To pierwsza filmowa produkcja platformy, która mogła poszczycić się tak dużym budżetem, nie odstającym od finansowych możliwości produkcji wyświetlanych w kinach. Różnica polega jednak na tym, że użytkownicy Netfliksa będą mogli zobaczyć Bright w dniu premiery, nie ruszając się z domu. Takie podejście oburza część środowiska filmowego.

Bright

Film w reżyserii Ayera zabiera nas do współczesnego i nieco magicznego Los Angeles, w którym ludzie i stwory żyją w jednym społeczeństwie.

Na jaw wychodzi jednak, że to człowiek jest rasą przodującą, która nie zawsze traktuje wszystkich po równo. Zatem orkowie czy elfy widnieją w społeczeństwie jako mniejszości, które często muszą borykać się z problemem dyskryminacji. Magiczne postaci starają się zatem dostosować do okoliczności, każdego dnia walcząc o szacunek i normalne traktowanie.

Zupełnie innym podejściem do świata wyróżnia się główny bohater grany przez Smitha – Jard. To policjant, któremu zostaje przydzielony nowy partner – Jakoby. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że bohater od tej pory będzie pracował z Orkiem. Podczas jednego z patroli policjanci natrafiają na artefakt o niesamowitych mocach. Tym samym panowie będą musieli borykać się z nieziemską istotą i ochronić świat zniszczeniem.

Nowe okoliczności zbliżają do siebie partnerów, Jard nie patrzy na rasę swojego kompana, lecz na to, jakim jest policjantem i czy może mu zaufać w trudnych chwilach.

Mimo, że Jard nie przepada za deathmetalową muzyką Orków, to bohaterowie zdają się tworzyć całkiem zgrany team.

Kolejny, finalny już trailer nadchodzącego filmu Netlfliksa przybliża nam relacje partnerów, w której nie brakuje elementów humorystycznych i dawki dystansu. Teaser dopełnia wcześniej wypuszczone do sieci fragmenty filmu, ukazując kilka nowych szczegółów, które będzie można zobaczyć w filmie. Dowiadujemy się o niezłomności Jakoby’ego, któremu nie straszny jest otwarty ogień i walka z mroczną siłą. Ork poświęcił całe swoje życie, by nie dać się stereotypom i służyć w policji. Determinacja i poświęcenie sprawiły, że nic nie może go powstrzymać.

Mimo sporego potencjału i istotnego wątku dotyczącego różnic społecznych i niesprawiedliwych podziałów, film Ayera odchodzi od socjologicznych aspektów funkcjonowania społeczeństwa, swoją uwagę skupiając przede wszystkim na rozbudowanej akcji i zwalczaniu złych mocy.

Najnowszy zwiastun przepełniony jest dawką emocji i dynamicznej akcji. Skupia się także na zarysowaniu postaci artefaktu, jego nieograniczonych możliwościach i sile. Jednocześnie wciąż pozostawiając nutę tajemnicy, co do jej zamiarów i realizacji złowieszczych planów.

Po raz kolejny teaser filmu utwierdza w przekonaniu, że Bright w niczym nie odstaje od kinowych produkcji. Podobnie jak w przypadku hitów dużego ekranu, produkcja Netlifksa stawia na efektowność, dynamikę i akcję. Trailer pokazuje też, że w filmie będziemy mieli do czynienia ze świetnym aktorstwem i trzymającą w napięciu historią.

W produkcji, obok Willa Smitha, zobaczymy także Joela Edgertona, Naomi Rapace i Lucy Fry.

Światowa premiera Bright zaplanowana jest na 22 grudnia 2017 roku.