1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Te seriale najbardziej kręciły Polaków w 2017 roku

O tym, że Polacy kochają seriale nikogo nie trzeba przekonywać. Rodacy dają się wciągać w rozmaite historie fikcyjnych postaci, których losy angażują ich bez opamiętania. Co ciekawe, największym zainteresowaniem cieszą się nie tylko rodzime produkcje, prym wciąż wiodą tureckie telenowele. 

TOP 10 seriali najczęściej wyszukiwanych przez Polaków

Google Trends co roku podsumowuje listy najczęściej wyszukiwanych i cieszących się ogromnym zainteresowaniem seriali na całym świecie. Ranking nie ominął również Polski, gdzie na kluczowych pozycjach uplasowały się rozmaite produkcje. TOP 10 to lista tworzona w oparciu o hasła, które zyskały popularność w porównaniu z 2016 rokiem.

Miejsce 10: Sekrety ojca

To turecki serial obyczajowy, skupiający się na problemach życiowych bogatego biznesmena Kemala İpekç. Mężczyzna to z pozoru przykładny i kochający mąż oraz ojciec dwójki dzieci. Na jaw wychodzą jednak niepokojące fakty, iż główny bohater prowadzi podwójne życie. Jego drugą wybranką jest miłość z czasów szkolnych, z którą także ma dwójkę potomstwa. Mężczyzna musi sprostać problemom i dokonać wyboru, z którą rodziną powinien zostać.

Miejsce 9: Cena miłości

Jest to kolejna produkcja turecka, która zainteresowała rodaków. Cena miłości to opowieść - jak można się domyślić - pełna miłosnych zawirowań i życiowych komplikacji. Główna bohaterka zostaje zdradzona przez narzeczonego, który spędza noc z jej najbliższą przyjaciółką. Po rozstaniu dziewczyna trafia w ręce przywódcy rodu Baldarów, wobec którego rodzina ma inne plany niż romans z główną bohaterką.

Miejsce 8: Belle Epoque

Serial emitowany na antenie stacji TVN może poszczycić się dobrą kampanią reklamową, której zwiastuny okazały się być lepsze niż sama historia. Belle Epoque można przypisać do seriali z gatunku kryminalno-kostiumowych. Główny bohater powraca do miasta, by rozwikłać zagadkę z przeszłości. Szybko jednak okazuje się, że jego zdolności dedukcyjne mogą przydać się miejscowemu wymiarowi sprawiedliwości. Wielkie nadzieje i pompatyczna promocja nie wystarczyły by przykryć niedopracowanie fabularne i scenograficzne serialu.

Miejsce 7: 13 reasons why

Produkcja Netfliksa, która skierowana jest głównie do nastolatków, również wzbudziła zainteresowanie na gruncie polskim. Historia dziewczyny, która popełnia samobójstwo i na pozostawionych przez siebie nagraniach wyjaśnia przyczyny tegoż zdarzenia wywołała wiele kontrowersji. W przygotowaniu jest już drugi sezon serial, który w przyszłym woku obejrzymy na wspomnianej platformie VOD.

Miejsce 6: Riverdale

Amerykańska produkcja oparta o serię komiksów dostępna w serwisie Netflix. To opowieść o sekretach skrywanych przez mieszkańców miasteczka, w którym dochodzi do zniknięcia nastolatka. Popularność serialu nie dziwi – Netflix z każdym dniem zdobywa sobie rzeszę fanów w Polsce, w tyle zostawiając konkurencję.

Miejsce 5: Grzech Fatmagul

Turcja zdominowała polski rynek, wypuszczając liczne pozycje serialowe o melodramatycznym charakterze. W Grzechu Fatmagul mamy to samo, co wszędzie - skomplikowaną fabułę, miłości, zdrady i rozterki życiowe bohaterów. Cała akcja zawiązuje się jednak dość nietypowo, podejmując kontrowersyjny temat - główna bohaterka zostaje zgwałcona, a jej oprawcy mają nadzieję, że sprawa nie wyjdzie na jaw.

Miejsce 4: Elif

Ponownie zainteresowanie Polaków przyciągnęła turecka telenowela. Miłość bohaterów jest uczuciem zakazanym. Sprawa komplikuje się, kiedy bohaterka zachodzi w ciąże. Młodzi zmuszeni są do życia w niechcianych związkach. Dziecko pary, Elif, zostaje sprzedane przez okruytnego ojczyma. Serial ukazuje perypetie matki, która zrobi wszystko by odnaleźć potomstwo.

Miejsce 3: Diagnoza

Kolejna propozycja od TVN-u, tym razem nieco bardziej udana. Polacy uwielbiają seriale z medycznym tłem, w tym przypadku nie jest inaczej. Anna wraca do Polski, by zawalczyć o swoje dzieci. Kobieta ulega jednak wypadkowi, co w konsekwencji prowadzi do amnezji. Bohaterka próbuje dociec prawdy i dowiedzieć się, kim jest.

Miejsce 2: Tylko z tobą

Nie jest to zaskoczeniem – serial to kolejna na liście pozycja turecka, wzbudzająca zainteresowanie widzów. W wyniku kłótni małżeńskiej żona głównego bohatera zapada w śpiączkę. W tym samym czasie jej mąż wplątuje się w romans z pokojówką. W dniu ich zaślubin, żona odzyskuje przytomność i zaczyna się wartka akcja.

Miejsce 1: Ucho prezesa

Polityczny serial zdobył serca Polaków ogromnym poczuciem humoru i dystansem. To satyra na obecne rządy partii politycznej. Widzów przyciąga świetnym aktorstwem i żartami sytuacyjnymi. Serial jest dostępny na platformie Showmax i w serwisie YouTube.