1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Znamy największą gwiazdę festiwalu Open'er 2018. Zespół ponownie odwiedzi Polskę

Open'er powraca z wielkimi nazwiskami. Po zeszłorocznej edycji, w której pojawiły się takie gwiazdy jak Foo Fighters, Radiohead czy Lorde nadeszła pora na zespół Gorillaz.

gorillaz koncert warszawa polska 2017 nowy teatr humanz

Warto zobaczyć kim są Gorillaz na żywo, gdyż to niespotykane połączenie muzyki ze sztuką wizualną. Stworzony przez Damona Albarna z Blur i Jamiego Hewletta, odpowiadającego za identyfikację wizerunkową grupy, zespół charakteryzuje ukrywanie się za wirtualnymi postaciami. Gorillaz - poza kilkoma wyjątkami - nigdy nie pokazali się na scenie osobiście. Ich muzyka to intrygujące połączenie alternatywnego rocka, hip-hopu oraz elektroniki czy nawet R’n’B.

Nie jest to pierwszy raz, gdy ta animowana grupa muzyczna odwiedzi Polskę.

Dzięki współpracy zespołu i T-Mobile Electronic Beats, Gorillaz zagrał w czerwcu 2017 w Warszawie i Katowicach. Było to wydarzenie bezprecedensowe, gdyż bilety były rozdawane na nie zupełnie za darmo. Sam koncert zgromadził tłumy i osiągnął wielki sukces.

Damon Albarn zaznaczył niedawno, że zespół może wydać krótkie nagrane - wspomnienie z nagrywania tegorocznej płyty "Humanz". Frontman zdradził też, że może to się zdarzyć w każdej chwili... Znając nieprzewidywalność zespołu, możemy już zacząć odświeżać ich kanał w serwisie YouTube. W grudniu 2010 roku czwarty album "The Fall" został wydany w zaledwie 5 dni po jego zapowiedzi w postaci bezpłatnego pobierania. Wygląda na to, że Gorillaz mogą ponownie zaskoczyć swoich fanów.

Gorillaz wystąpi 6 lipca 2018 roku na scenie głównej gdyńskiego festiwalu.

Samo wydarzenie trwać będzie od 4 do 7 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Jest to pierwsze takie ogłoszenie ze strony organizatorów tegorocznej edycji Open’era. Niestety, nikt nie jest w stanie przewidzieć, kto będzie następną gwiazdą. Jesteśmy więc zmuszeni do nerwowego oczekiwania na następne zapowiedzi.