1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Gry

Pamiętacie kontrowersyjne Hatred? Nowy projekt Polaków to Ancestors - przepięknie wyglądająca strategia

Ancestors to trzecia po głośnym Hatred oraz niemal niezauważonym Is Defence produkcja gliwickiego Destructive Creations. Gra strategiczna wygląda powalająco na pierwszych materiałach reklamowych.

Nowa gra Polaków od Hatred to przepiękna gra strategiczna Ancestors

Tym razem ekipa z gliwickiego Destructive Creations nie sili się na zbędne kontrowersje. Zamiast gonienia za bezbronnymi cywilami ze strzelbą dostaniemy… gonienie za bezbronnymi cywilami, ale usankcjonowane historycznie. Ancestors zamieni gracza w XII-wiecznego dowódcę wojów, który łupi, grabi oraz podbija. Tytuł będzie strategią czasu rzeczywistego, czerpiąc co najlepsze z gatunku i dodając od siebie ponadprzeciętną porcję juchy.

Ancestors na pierwszych grafikach promocyjnych wygląda powalająco.

Wzorem Hatred, gliwicka produkcja powstaje na silniku Unreal. Chociaż materiały reklamowe na pewno zostały w jakiś sposób podrasowane, nie da się odmówić im uroku. Zwłaszcza ujęciom na średniowieczne osady, przypominające mi najlepsze czasy spędzone z Twierdzą, Settlersami oraz Anno. Gdzieś tam w środku odzywa się we mnie fan strategii, który od wielu długich lat nie dostał w swoje ręce niczego godnego.

Co zaskakujące, Ancestors pojawi się nie tylko na komputerach osobistych. Gliwickie studio planuje również premierę gry na konsolę Xbox One. Dziwna decyzja. PlayStation 4 wydaje się być o wiele pewniejszą platformą, z mniejszym ryzykiem. Być może chodzi o pełne wsparcie myszki i klawiatury, które niedawno zapowiedział Microsoft? Może uda mi się skontaktować z Destructive Creations, wpaść do ich studia i porozmawiać o tej decyzji.

Kiedy zadebiutuje Ancestors? Tego nie wiadomo. Polscy producenci piszą, że „wkrótce”. To jeden z najbardziej rozległych, niejednoznacznych oraz dyskusyjnych terminów w całej branży gier. Tak czy inaczej - trzymam kciuki i na pewno sprawdzę efekt końcowy.