1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

The Gifted to KOLEJNY serial o mutantach. Jest pierwszy zwiastun, a za pilota odpowie reżyser X-Menów

Bryan Singer to reżyser takich filmów o komiksowych mutantach Marvela jak X-Men, X-Men 2, X-Men: Przeszłość, która nadejdzie oraz X-Men: Apocalypse. Teraz Fox skorzysta z talentu Amerykanina, aby zapewnić dobry start serialu The Gifted.

Serial The Gifted

W wytwórni Fox zobaczyli startowy epizod The Gifted, dając zielone światło całemu pierwszemu sezonowi. Pracę nad serialem przejmie po Singerze reżyser Matt Nix. Do tego w projekt są zaangażowani scenarzyści długo związani z X-Menami - Lauren Shuler Donner oraz Simon Kinberg. Pozwala to sądzić, że dostaniemy widowisko na sensownym poziomie realizacji.

Chociaż mutanci są głównymi bohaterami The Gifted, serial będzie się znacząco różnił od filmów z X-Menami.

Twórcy telewizyjnej produkcji chcą pokazać uniwersum mutantów w zupełnie innej skali i perspektywie. Zamiast ratowania świata, wybuchów oraz nieustannej akcji dostaniemy obraz codziennego życia bardzo młodych osób, które odkrywają w sobie nadprzyrodzone moce i zdolności. The Gifted będzie zamykać się w obrębie szkoły, przyjaciół, rodziny oraz lokalnej społeczności. Przynajmniej na samym początku.

Głównymi bohaterami Tprodukcji zostaną młodzi mutanci, których rodzice muszą zmierzyć się z zupełnie nową perspektywą wychowywania takich jednostek. Do tego tropem nadprzyrodzonych istot ruszają lokalne władze, a być może również specjalne organizacje stworzone i wyszkolone w celu łapania mutantów. Nie spodziewajcie się jednak efektownych pościgów i wielu kaskaderskich popisów. The Gifted ma koncentrować się na trudnych relacjach między bohaterami, a także etapie budzenia w sobie nowych mocy.

Premiera pierwszego sezonu serialu została zaplanowana na jesień 2017 roku. Znacznie wcześniej, bo już 17 maja, do sieci trafi pełen zwiastun pokazujący znacznie więcej The Gifted.