1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

New Warriors to pierwszy serial komediowy od Marvel Studios. Wiemy, kto będzie w nim główną postacią

Marvel idzie za ciosem. Zamówiono właśnie nowy serial, który będzie jednocześnie pierwszą komediową produkcją na bazie komiksów tego wydawnictwa. New Warriors przeniesie na telewizyjne ekrany Squirrel Girl.

Squirrel Girl w nowym serialu Marvel Studios i ABC - New Warriors

Telewizyjne uniwersum Marvel Studios opowiada o historiach w tym samym fikcyjnym świecie, w którym rozgrywa się akcja kinowych hitów w ramach MCU. Zapowiedziane dzisiaj New Warriors będzie pierwszą komedią w ramach tego cyklu.

W nowym serialu pojawi się Squirrel Girl.

To postać, która z niezrozumiałych dla mnie powodów, cieszy się ogromną sympatią fanów. Jej supermoc to zwinność i zręczność oraz umiejętność rozmawiania z... wiewiórkami. W komiksach taka bohaterka nie budzi zbytniego zdziwienia, ale w produkcji aktorskiej trudno sobie wyobrazić ją obok poważnego Iron Mana, Agentów T.A.R.C.Z.Y. lub Daredevila.

Marvel zdecydował się jednak wprowadzić Squirrel Girl do swoich opowieści realizowanych z udziałem aktorów, ale w formie komediowej - właśnie w ramach New Warriors. Serial doczeka się emisji w 2018 roku, a kolejne odcinki będą miały długość 30 minut. Oprócz Squirrel Girl do Nowych Wojowników będzie należeć jeszcze pięciu innych bohaterów.

Szykuje nam się kolejna produkcja młodzieżowa.

Marvel w zapowiedzi zaznacza, że członkowie New Warriors mają supermoce, ale zupełnie innego typu niż członkowie formacji Avengers. Nie są jeszcze superbohaterami, a serial ma pokazywać ich okres dorastania zaraz po tym, jak zdecydowali się wykorzystać swoje umiejętności by pomagać innym.

Nowy serial powstaje w ramach tej samej inicjatywy, co zapowiedziana wcześniej produkcja dla nastolatków Cloak and Dagger. New Warriors to tym samym już drugie wspólne dzieło Marvel Studios i telewizji ABC zrealizowane pod banderą Freeform.

Plotki o tym, że New Warriors powstanie chodziły już od roku, a teraz potwierdzono zamówienie nie tylko pilota, ale i pełnego sezonu. Najwyraźniej Marvel jest pewny tego, że bohaterka przypadnie do gustu odbiorcom. Ja chyba po raz pierwszy nie jestem co do tego przekonany i wolałbym zobaczyć inny komediowy serial.

New Warriors to w końcu nie jest pierwszy raz, gdy Marvel chce przedstawić swoje uniwersum w krzywym zwierciadle.

Już kilka lat temu słyszeliśmy o planach realizacji Damage Control. W tym serialu mieliśmy obserwować poczynania jednostki, której zadaniem jest sprzątanie bałaganu, jaki zostawiają po sobie superbohaterowie podczas walk ze złoczyńcami. Niestety projekt został odłożony na półkę przed wydaniem pilota.

Damage Control nigdy nie doczekało się realizacji, ale powstał serial na kanwie identycznego pomysłu osadzony w uniwersum DC Comics. W tym serialu pierwszoplanowe postaci to zwykli ludzie, którzy opracowują nowe gadżety mające chronić mieszkańców miasta przed skutkami potyczek herosów z ich adwersarzami.