1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. Seriale

Szczegółowa infografika przedstawia rozwój kostiumów Power Rangers na przestrzeni lat

Mighty Morphin Power Rangers

W 2017 roku rozpoczęła się emisja 24 sezonu amerykańskiego serialu Power Rangers. Kiczowata seria istnieje nieprzerwanie od 1993 roku. Świetna infografika pokazuje, jak się zmieniała.

Z okazji premiery pełnometrażowego filmu Power Rangers postanowiłem zadać sobie trud aby sprawdzić, jak telewizyjna seria rozwinęła się na przestrzeni lat. Mając w pamięci kultowe Mighty Morphin Power Rangers emitowane na Polsacie, uruchomiłem Netfliksa i przejrzałem obszerną bibliotekę z Rangersami.

Obejrzałem pilotażowy odcinek serialu Dino Charge - 22 sezonu z 2015 roku.

Zostałem zaskoczony. Nie spodziewałem się. iż… od 1993 roku nic się nie zmieniło. Doskonale rozumiem, że skoro formuła działa i jest sprawdzona, nie powinno się eksperymentować z innymi rozwiązaniami. Liczyłem jednak, że chociaż pod względem budżetu, gry aktorskiej czy szczegółowości Power Rangers ewoluowało. Nic z tych rzeczy.

Czy to seria z 1993 czy z 2015 roku, Power Rangers wciąż jest kiczowato tanie, odpustowe i niedofinansowane. Efekty komputerowe przypominają stockowe rozwiązania z edytorów wideo. Trójwymiarowe modele wymykają się jakimkolwiek współczesnym standardom. Jedynie bohaterowie są nieco, NIECO bardziej wiarygodni. Wszystko inne pozostaje po staremu.

Coś jednak zmienia się z sezonu na sezon. Kolorowe, obcisłe kostiumy, w których Rangersi walczą ze złem i występkiem. Historię ich ewolucji świetnie obrazuje infografika HalloweenCostiumes.com, obejmująca wszystkie 24 sezony telewizyjnego kiczu:

Power Rangers kostiumy