1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Zack Snyder przemieni "300" w serię o wielkich konfliktach?

W 2006 roku Zack Snyder nakręcił "300", ekranizację komiksu Franka Millera, opowiadającą o bitwie pod Termopilami. Osiem lat później doczekaliśmy się kontynuacji serii z rąk Noama Murro, która ukazała się pod tytułem "300: Początek imperium". Jak donosi Collider, możemy spodziewać się, że Snyder chętnie nakręci serię o wielkich historycznych konfliktach, która przeniesie nas poza antyczną Grecję.

Zack Snyder przemieni "300" w serię o wielkich konfliktach?

Snyder powiedział, że jakiś czas temu zastanawiał się nad nakręceniem filmu, który opowiedziałby o Jerzym Waszyngtonie. Stwierdził także, że rozważał też stworzenie obrazu o bitwie pod Alamo, która rozegrała się w pierwszej połowie XIX wieku i w której udział wzięli wojsko Republiki Meksyku i niewielkie zbuntowane siły teksańskie, a także produkcji poświęconej bitwie w Chinach.

Snyderowi nie brak pomysłów, a wszystkie one świetnie pasują do konwencji przyjętej w "300". Film z 2006 roku mógłby stać się początkiem cyklu-antologii, która przybliżyłaby widzom światowe konflikty, dziejące się na przestrzeni wieków. Pomysł jest ciekawy, a Synder, reżyser "300", wydaje się być w tym wypadku właściwą osobą na właściwym miejscu.

300 rise of an empireW tym roku w kinach Polacy zobaczą jeden film Zacka Snydera. Już 1 kwietnia na wielkie ekrany wkroczy "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", opowiadający o dwóch czołowych superbohaterach.