YouTube

The Young Turks, czyli 10 lat newsów na YouTubie

Picture of the author

Najpopularniejszy YouTubowy kanał informacyjny The Young Turks, założony przez Cenka Uygura, byłego korespondenta politycznego MSNBC, obchodzi właśnie swoje 10-lecie. To święto nie tylko dla ekipy tworzącej program, a dla całego Internetu.

Choć historia The Young Turks sięga jeszcze 2002 roku, to dopiero w 2006 zaczął on regularnie nadawać na żywo w sieci. Początkowo w formie audycji radiowej, by później przekształcić się w codzienny, ponad dwugodzinny program informacyjno-komentatorski, skierowany przede wszystkim do wyborców centrolewicowych. W zeszłym roku świętowano przekroczenie bariery miliarda wyświetleń, a wczoraj dziesiąte urodziny.

TYT to już nie tylko wielokrotnie nagradzany kanał, a cała sieć. W The Point Ana Kasparian komentuje wraz z zaproszonymi gośćmi najgorętsze historie tygodnia. W Nerd Alert Kim Holcher zabiera nas w świat najciekawszych tematów popkulturowych. W What the Flick?! Ben Mankiewicz recenzuje wraz z innymi krytykami najnowsze filmy, a jego koledzy dyskutują o ostatnich odcinkach najpopularniejszych seriali. Na Think Tank zapraszają Hannah Cranston i John Iadarola, którzy w lekki sposób poruszają trudne kwestie społeczne. I nie wymieniłem nawet połowy tego, co mają do zaoferowania widzom.

Z punktem widzenia gospodarzy można się zgadzać lub nie. Nie można im jednak odmówić wizji i samozaparcia. Bez wieluset milionowego wsparcia, stworzyli w internecie coś, co nie tylko da się oglądać, a przede wszystkim coś, co na siebie zarabia. Życzyłbym sobie kiedyś takich treści po rodzimej stronie YouTube'a.

Pomimo, że kanał wzbudza największe zainteresowanie w Stanach Zjednoczonych to osoby, którym język angielski nie straszny, znajdą tam codziennie mnóstwo interesujących materiałów, jak chociażby świetny wywiad z Quentinem Tarantino sprzed kilku tygodni.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst