1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Mobile

Order & Chaos 2: Redemption – najpopularniejsze MMORPG na smartfony i tablety ma kontynuację!

Order & Chaos 2: Redemption już do pobrania!

Pierwsze Order & Chaos pojawiło się jeszcze w 2011 roku. Od tego czasu gra jest obecna na wszystkich wiodących systemach operacyjnych, w tym Windows Phone 8.1. Po szeregu poprawek i dodatków, w końcu nastał czas na zupełnie nowy rozdział w historii marki. Możemy już pobrać bezpłatne Order & Chaos 2: Redemption.

MMORPG na smartfonie brzmi tak samo egzotycznie jak dotykowa strategia RTS czy dotykowa bijatyka. Mimo tego, reprezentanci wyżej wymienionych gatunków często pojawiają się na smartfonach i tabletach, ciesząc się milionami pobrań. Nie inaczej jest z marką Order & Chaos. Popularne MMORPG od francuskiego Gameloftu właśnie dostało drugą, darmową, świetnie wyglądającą odsłonę. Fani musieli czekać na nią aż 4 lata i jestem niezwykle ciekaw, czy tym razem francuskiemu producentowi uda się zatrzymać mnie na dłużej.

Order & Chaos 2: Redemption zadebiutowało właśnie na platformach Google Play oraz iTunes App Store.

Wzorem poprzedniej odsłony, aplikacja jest darmowa i potrzebuje naprawdę sporo miejsca w pamięci naszego urządzenia. Chińscy producenci z Gameloft Beijing proponują na start pięć grywalnych ras oraz klas. Do tego setki zadań, dopracowane walki z najbardziej wymagającymi przeciwnikami, a także sekcję PvP.

Oczywiście Order & Chaos 2: Redemption będzie wypełnione mikro-transakcjami, na których producenci gry spróbują zarobić. Można przypuszczać, że w zamian gracze dostaną wieloletnie, aktywne wsparcie, tak jak miało to miejsce w przypadku poprzedniej odsłony Order & Chaos. Pomimo czterech lat na karku, w ten tytuł wciąż gra naprawdę wiele osób, na wszystkich wiodących systemach operacyjnych.

Co od razu rzuca się w oczy, Order & Chaos 2: Redemption zdaje się silnie inspirować Guild Wars 2.

O ile pierwszą odsłonę serii można nazwać zubożałym, mobilnym klonem World of Warcraft, tak tym razem dziełu Gameloftu  bliżej z wyglądu do produkcji ArenaNetu. Być może nieprzypadkowo, biorąc pod uwagę, że Order & Chaos 2: Redemption również powstało w Azji. Osobiście nie mam nic przeciwko takim inspiracjom. Jeżeli kopiować, to od najlepszych. Natomiast Guild Wars 2 to jedno z najciekawszych MMORPG, jakie kiedykolwiek powstało.

Darmowe Order & Chaos 2: Redemption w wersji na Androida oraz iOS możecie pobrać korzystając z poniższych odsyłaczy: