REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

Twórcy Goodreads proszą użytkowników o ich ulubione cytaty z książek

W internecie jest wiele serwisów dla fanów literatury. Jednym z nich, rozwijanym obecnie przez Amazon, jest świetne Goodreads. Twórcy usługi dali właśnie użytkownikom szansę na wpływ na rozwój aplikacji mobilnej do jego obsługi.

Użytkownicy Goodreads mogą wpłynąć na rozwój aplikacji
REKLAMA
REKLAMA

W sieci jest całe mnóstwo usług, które pozwalają na zdobywanie informacji o filmach, serialach i książkach. Dzięki takim bazom danych i serwisom społecznościowym jak IMDB, Trakt i Goodreads można wyszukiwać informacji na temat konkretnych tytułów, zaznaczać już obejrzane lub przeczytane pozycje, przeglądać rekomendacje i dyskutować na temat tychże dzieł z ludźmi z całego świata.

Są różne serwisy społecznościowe dla fanów książek.

goodreads

Fani książek mogą skorzystać z polskiego serwisu Lubimy Czytać, w którym znajduje się ogromna baza polskich książek lub z usługi o zasięgu międzynarodowym w postaci Goodreads, gdzie miejsce dla siebie znajdą osoby czytające książki również w obcym języku. Twórcy tej drugiej usługi, która została swego czasu wykupiona przez Amazon, planują kosmetyczną aktualizację swojej aplikacji mobilnej.

Deweloperzy zwrócili się do użytkowników z prośbą o pomoc. Na podstawie sugestii wszystkich chętnych wprowadzone zostaną zmiany w oficjalnym kliencie usługi w wersji na Androida i iOS. Planowana aktualizacja dotyczy wyróżnianych cytatów, które pojawiają się za każdym razem po uruchomieniu aplikacji.

Twórcy Goodreads zauważyli, że te cytaty zostały bardzo ciepło przyjęte przez użytkowników i mają za zadanie “inspirować lub pobudzać do myślenia”.

goodreads-cytat

Lista cytatów, które wyświetlane są losowo, ma w przyszłości się powiększyć. Teraz użytkownicy serwisu będą mieli bezpośredni wpływ na to, które konkretnie cytaty pojawią się tam w przyszłości. Zgłoszenie swojej propozycji jest banalnie proste.

REKLAMA

Aby zaproponować swoje cytaty należy udać się na odpowiednią podstronę serwisu Goodreads. W komentarzach pod postem informującym o prośbie deweloperów należy wkleić ulubione cytaty lub linki do takich cytatów umieszczonych na profilu użytkownika.

Po zebraniu cytatów od społeczności wybrane z nich zostaną one dodane do bazy, z której wybierane są cytaty przy uruchomieniu oficjalnej aplikacji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA