1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Mobile

Bezpłatne Pokemon Shuffle od Nintendo już na iOS oraz Androidzie

Kilka miesięcy temu Japończycy z Nintendo zapowiedzieli stopniową promocję swoich marek na konkurencyjnych platformach. Z perspektywy silnej pozycji Nintendo 3DS-a, za takie bez wątpienia trzeba uznać smartfony z iOS-em oraz Androidem na pokładzie. Ich posiadacze mogą już pobrać darmowe Pokemon Shuffle.

Pokemon Shuffle od Nintendo już na iOS oraz Androidzie

Dawniej każda szanująca się marka musiała mieć swojego „endless runnera”. Dzisiaj są to aplikacje z podgatunku „threes”. Tak zwanych „trójek” doczekali się Avengersi, doczekała się Angelina Jolie w postaci Czarownicy, doczekało się nawet poważne Evolve. Do tego szaleństwa dołączyło również Pokemon Company. Japończycy wydali aplikację Free2Play na mobilne urządzenia z systemami Google i Apple.

Pokemon Shuffle to nie tylko kopia Candy Crush Saga, ale również innej gry w świecie sympatycznych stworków – Pokemon Link Battle.

Kiedy recenzowałem Pokemon Link Battle na łamach Spider’s Web, pisałem o bezspornych zaletach tej gry. W cenie około 30 złotych dostawaliśmy produkt drobny i podobny do gier na smartfony i tablety, ale jednak zamknięty, kompletny i bez żadnych mikro-transakcji. Zdaje się, że wyniki sprzedażowe nie zadowoliły Nintendo, ponieważ Japończycy wrócili z dokładnie tym samym pomysłem w lekko odświeżonej oprawie i wszytymi w mechanikę płatnościami. „Za darmo” Pokemon Shuffle jest jedynie z nazwy.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że na otwarciu się na inne platformy przez Nintendo gracze jedynie zyskują. W końcu lepsze takie Pokemony niż żadne. Kto wie, może pod wpływem Pokemon Shuffle jeszcze więcej klientów sięgnie pod 3DS-a? W końcu Japończycy mają jasny cel w wydawaniu swoich IP na platformy takie jak iOS czy Android. Chodzi o promocję własnych marek i serii, a w dłuższej mierze wytworzenie chęci sięgnięcia po pełnoprawne tytuły z ulubionymi Pokemonami, hydraulikiem Mario czy księżniczką Zeldą.

Pokemon Shuffle dla Androida oraz iOS pobierzecie korzystając z poniższych odsyłaczy: