1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Christian Bale zagra Steve'a Jobsa w filmie biograficznym

Christian Bale zagra Steve’a Jobsa w filmie biograficznym

O tym, że Christian Bale ma wcielić się w Steve'a Jobsa mówiono od dawna. Bale jednak odrzucił propozycję, a teraz - po tym jak z roli zrezygnował Leonardo DiCaprio - wygląda na to, że zmienił zdanie i będzie współpracować z Dannym Boylem ("28 dni później"), nowym reżyserem filmu biograficznego o Jobsie. Ze scenariusz ma odpowiadać Aaron Sorkin ("The Social Network").

Sprawa z Balem i filmem o Jobsie wróciła na tory przy okazji jego rozmów z Foxem nad "The Deep Blue Goodbye" (od Foxa), autorstwa Travisa McGee. Gdy jednak w grę zaczął wchodzić sequel, Bale się zbuntował, czego wynikiem są przedłużające się negocjacje z Foxem, na czym zyskała konkurencyjna wytwórnia. Sony planowało od dłuższego czasy wypuścić film biograficzny o Jobsie, wpierw w projekt był zaangażowany David Fincher, z którym ochoczo miał współpracować Bale, gdy jednak reżyser zrezygnował, Bale także odszedł.

Sony negocjowało później z Leonardo DiCaprio, ten jednak dwa tygodnie temu także odmówił współpracy. Niezmienny pozostał za to scenarzysta Sorkin, który miał pracować wraz z nowym reżyserem, Dannym Boylem. Film Boyle'a i Sorkina miałby być luźną adaptacją biografii o Stevie Jobsie autorstwa Waltera Isaacsona, bestselleru 2011 roku. Tym razem - biorąc pod uwagę tak poważne nazwiska - jest pełen nadziei, że kolejny film o Jobsie będzie udany, a o wysiłkach Ashtona Kutchera z 2013 roku będę mógł już spokojnie zapomnieć.