1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Flash i Arrow to za mało, The CW chce więcej superbohaterów

Flash i Arrow to za mało, The CW chce więcej superbohaterów

The CW chyba już zachłysnęło się wynikami oglądalności pilota serialu "Flash" (4,5 mln widzów w USA), bo prezydent stacji (Mark Pedowitz) we wczorajszym wywiadzie dla Buzzfeed przyznaje, że rozglądają się za trzecim superbohaterem. Fani DC już nie mają na co narzekać, a przecież nadchodzą jeszcze (w bliżej nieokreślonym czasie) Teen Titans, którzy podobno mogą żyć w tym samym uniwersum co Arrow i Flash, a tu pojawia się zapowiedź kolejnego serialu…

Trudno jednak dziwić się zapowiedziom Pedowitza, skoro pilot "Flasha" osiągnął najlepszy wynik oglądalności dla stacji od 5 lat, 4.5 mln widzów. Może liczby te nie porażają, ale przypomnijmy, że mówimy o stacji, która musi konkurować z gigantami takimi jak CBS ("NCIS") i NBC ("The Voice"). Oczywiście jeszcze nic wprost nie zostało powiedziane, ale entuzjazm producentów "Flasha" i kierownika The CW da się z łatwością odczytać. Kogo więc panowie mają myśli?

firestorm atom the cw

Możliwości jest kilka, ale najoczywistszymi kandydatami wydają się Firestorm, Hourman i Atom. O Hourmanie pisałem prawie rok temu, od tamtej pory nic nowego w tym temacie nie wypłynęło, ale być może niedługo się to zmieni. Spore szanse na serial mają też Firestorm (Ronnie Raymond) i Atom (Ray Palmer). Obydwaj bohaterowie pojawią się odpowiednio w serialach "Flash" i "Arrow". Tego pierwszego zagra Robbie Amell, który pojawi się jeszcze w pierwszym sezonie Flasha. Natomiast w rolę Palmera ma wcielić się Brandon Routh ("Superman Returns").

Istnieje jeszcze szansa, że The CW zwróci się w kierunku damskiej części superbohaterów DC. Jak będzie wyglądać rzeczywistość przekonamy się pewnie dopiero wtedy, gdy "Flash" utrzyma dobre wyniki oglądalności, a Atom i Firestorm nie będą wyglądać, jak czyste twory CGI i zostaną ciepło przyjęci przez fanów DC. W razie czego, zostaje nam jeszcze Booster Gold, którego do własnego serialu chciała kiedyś zaimplementować stacja Syfy, a teraz producenci "Flash" i "Arrow" mają na oku.