1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Przy zwiastunie Constantine, Gotham wygląda jak nieśmieszny żart

Przy zwiastunie Constantine, Gotham wygląda jak nieśmieszny żart

Pierwszy zwiastun serialowej adaptacji komiksu "Hellblazer" wylądował w sieci. Po tym co zobaczyłem, jestem prawie pewien, że będzie to najlepsza próba wciągnięcia DC na małe ekrany, jaką do tej pory widzieliśmy. Wiem, trochę za wcześnie na werdykt, ale trzyminutowy filmik od stacji NBC pokazuje, że Constantine doczeka się w końcu godnego potraktowania i naprawdę ciekawej adaptacji. 

Niedawno mieliśmy okazję podziwiać zwiastun "Gotham", który mimo całkiem niezłej oprawy, nie wzbudził we mnie większych emocji. Może to sprawa tego, że skupienie się na postaci detektywa Jamesa Gordona jest dla mnie… mało komiksowe. Tym razem, będziemy mieć do czynienia z bohaterem z krwi i kości (tzn. z takim z "mocami"), czyli Johnem Constantine, w którego wcieli się Matt Ryan. Chociaż Ryan do czołówki aktorskiej nie należy, dzięki zwiastunowi wiem, że nie może być źle.Tym bardziej, jeśli nad serialem "Constantine" będzie czuwać Daniel Crane, człowiek odpowiedzialny za takie produkcje jak: "Mentalista" i "Dexter".

constantine serial

Zwiastun trochę „rzuca” nas po różnych terytoriach, ale nawet dla niezaznajomionych z komiksami "Hellblazer" (obecnie wydawanych pt. "Constantine") łatwo jest się połapać, kim w zasadzie jest Constantine i czym się zajmuje. Jak widać i – przede wszystkim słychać – John Constantine jest Brytyjczykiem, egzorcystą parającym się magią, okultyzmem i walką z… piekłem. Poza oczywistym wątkiem zwalczania zła, fabuła serialu będzie skupiać się na relacji nauczyciel/uczeń. Tym pierwszy będzie nasz protagonista, a tym drugim Liv (Lucy Griffihs), która jest córką starego przyjaciela Constantine'a. Po tym jak Liv odkryje swój dar widzenia świata umarłych, zacznie grozić jej niebezpieczeństwo ze strony ciemnych mocy. W tym momencie pojawia się nasz blond Brytyjczyk, który będzie chronić Liv, a jednocześnie wprowadzać ją w tajniki mrocznych sztuk magicznych, co okaże się bardzo przydatne, zważywszy, że razem będą zwalczać demony, jeżdżąc po kraju.

constantine serial zwiastun

Myślę, że takie potraktowanie komiksów z Johnem Constantine jest dużo lepsze i bardziej komiksowe od tego, co widzieliśmy na ekranach w 2005 roku, z Keanu Reevesem w roli głównej. Serialowy Constantine jest porządnie szurnięty, dowcipny, lubi bluźnić i… o dziwo nie pali papierosów, bo wiecie, przebijanie na wylot ludzi jest cool, ale palenie papierosów już nie. Nadal jednak najwyraźniej, nasz bohater walczy z – nomen omen – demonami przeszłości (wrzucenie dziewczynki do piekła) oraz utratą własnej duszy - czyli tak jak to miało miejsce w komiksach, gdzie Constantine oddał swoją duszę demonowi w zamian za kolegi.

justice league dark del toro

Nie jestem Constantinem i nie param się magią, ale mogę w tym momencie przewidzieć, że serial odniesie sukces, szczególnie, jeśli za konkurencję będzie mieć produkcje jak "Grimm" i "Hannibal". Fanom "Supernatural" klimat Constantine powinien się z pewnością spodobać. Co do komiksowej strony serialu, gorąco liczę na to, że zobaczymy jeszcze kilku innych bohaterów DC, jak Swamp Thing, Zatanna, albo może nawet całe Justice League Dark, kto wie? W końcu Papa Midnite w zwiastunie już był widoczny.