1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

To już pewne, Zack Snyder nakręci Justice League

To już pewne, Zack Snyder nakręci Justice League

Stało się! Wszystkie plotki na temat rozszerzenia uniwersum DC na srebrnym ekranie, wreszcie będą mieć swoje zwieńczenie w postaci filmu o Justice League. Ciągłe dodawanie nowych postaci do sequela Man of Steel musiało się tak skończyć. DC/Warner Bros. mogą w końcu stać się konkurencją dla Marvel/Disney.

W zasadzie ze względu na niedawno podawane informacje, fani DC mogli odnieść mylne wrażenie, że to Batman vs. Superman (sequel Man of Steel) będzie filmem o Justice League (Lidze Sprawiedliwości). I trudno im się dziwić, po tym jak ogłoszono, że Ben Affleck stanie się Batmanem, pojawiły się newsy, że Gal Gadot wcieli się w Wonder Woman, a ostatnie informacje o pojawieniu się Cyborga aka Victora Stone’a (w którego miałby się wcielić Ray Fisher) mogły nieźle namieszać w głowach. Wszystko jednak stało się już jasne, jak podaje The Wall Street Journal, Zack Snyder nakręci Justice League, a film ma ukazać się podobno w maju 2017 roku, czyli rok po premierze Batman vs. Superman.

justice league film

Nie obawiacie się tak wczesnej daty, ponieważ Justice League ma być kręcone praktycznie na równi z Batman vs. Superman i ma być bezpośrednią kontynuacją sequela Man of Steel – o czym zresztą świadczy cameo Wonder Woman i Cyborga. Szkoda jedynie, że DC/Warner Bros. nie poszło za przykładem Marvela i zamiast zrobić najpierw oddzielny film o każdym bohaterze, to wrzuci ich wszystkich od razu do jednego worka. Martwić też może fakt, że za tym wszystkim będzie stać Snyder, który – moim skromnym zdaniem – nie do końca czuje komiksowość, przynajmniej nie w takim stopniu jak Joss Whedon (Avengers). Na koniec zostaje jeszcze kwestia, kogo zobaczymy w roli Flasha, Martian Manhunter i Aquamana, czyli kluczowych postaci dla Ligi Sprawiedliwości.