1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Książki

George R. R. Martin publikuje kolejny fragment swojej książki, tym razem z The World of Ice and Fire

Gra o tron

George R. R. Martin dopiero co pokazał fragment z The Winds of Winter, a już na fanów pisarza fantasy czeka kolejny tekst. Nie, nie jest to długo wyczekiwana kolejna część Pieśni Lodu i Ognia, ale fragment z The World of Ice and Fire, przewodnika po historii świata Westeros. Nie jest to może news na jaki wszyscy czekają, ale to też dobra nowina.

World of Ice and Fire

Na stronie georgemartin.com możecie przeczytać fragment, który traktuje o podboju Westeros przez Aegona Zdobywcę. Aegon, jako pierwszy zjednoczył Siedem Królestw i posadził ród Targaryen na tronie Westeros. Podbój nie dokonał się jednak w przeciągu jednego dnia, a rozłożony był na lata – co nam szczegółowo Martin oraz Elio M. Garcia Jr. i Linda Antonsson tłumaczą.

Aegon Targaryen’s conquest of the Seven Kingdoms did not take place in a single day. More than two years passed between Aegon’s landing and his Oldtown coronation . . . and even then the Conquest remained incomplete since Dorne remained unsubdued.

Można się wściekać, że autor Pieśni Lodu i Ognia zajmuje się tyloma rzeczami, a nie potrafi się skupić, usiąść i wreszcie dokończyć swojego największego dzieła, ale przyznam, że ten krótki fragment The World of Ice and Fire zaciekawił mnie w wielkim stopniu. Przewodnik po świecie Pieśni Lodu i Ognia nie będzie jednak opisywać wyłącznie historii rodu Targaryen, ale także innych rodzin, z Siedmiu Królestw. Dodatkowo książka zawierać będzie mapy i piękne ilustracje autorstwa Michaela Gellatly. Światowa premiera The World of Ice and Fire: The Untold History of Westeros and the Game of Throne 28 października, ja już czekam z niecierpliwością na historię człowieka, który dosiadał smoki. 400-stronicową książkę możecie już teraz zamówić na Amazonie.

PS Na grafice z Aegonem możecie podziwiać, do jakich rozmiarów smoki Daenerys mogą jeszcze urosnąć.