1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

American Horror Story: Coven – znamy już datę premiery

American Horror Story: Coven – znamy już datę premiery

Stacja FX (emitująca serial) podała do wiadomości, że 9 października zostanie wyemitowany pierwszy odcinek nowego, trzeciego sezonu American Horror Story.

Za produkcję odpowiedzialny jest – znany z poprzednich sezonów - Ryan Murphy, akcja rozgrywać się będzie w pierwszej połowie XIX wieku i oraz w czasach współczesnych – czyli sprawdzony schemat. Historia będzie opowiadać o sporze między lokalnymi wyznawczyniami voodoo oraz wiedźmami, które postanowiły się osiedlić w Nowym Orleanie (więcej na ten temat tutaj).

Jak wiemy, Kathy Bates wcieli się w (autentyczną) seryjną morderczynię - Madam LaLaurie, natomiast Angela Bassett zagra wyznawczynię voodoo, której historia będzie luźno oparta o życie Marie Laveau. W pozostałych rolach wystąpią: Jessica Lange, Christine Ebersole, Gabourey Sidibe, Emma Roberts, Alexandra Breckenridge, Denis O’Hare, Sarah Paulson, Lily Rabe, Patti LuPone, Frances Conroy.

Od niedawna możemy też podziwiać nowe teasery, tj. Staircase i Stakes. Dla porządku informacji, zamieszczam poniżej chronologicznie wypuszczane teasery.