Bizblog – serwis Grupy Spider’s Web poświęcony biznesowi

Bizblog.pl to działający od wiosny 2019 roku serwis poświęcony biznesowi, ekonomii oraz finansom osobistym. Czytelnicy znajdą tu wiadomości ze świata biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska konkurencyjnego małych i średnich przedsiębiorstw, okraszone opiniami i analizami doświadczonych dziennikarzy i blogerów. Nie stronimy też od tematyki łączącej się z biznesem pośrednio – zagadnieniom dotyczącym polityki klimatycznej, edukacji, technologii czy otoczenia prawnego.

Redaktorem prowadzącym i szefem Bizbloga jest Arkadiusz Braumberger

Arek ma bogatą historię pracy w mediach, zarówno tych tradycyjnych prasowych, jak i elektronicznych. Przez 9 ostatnich lat pracował w Wirtualnej Polsce. Ostatnio pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego serwisów finansowych i technologicznych. Wcześniej był m.in. szefem wydawców Money.pl. Wcześniej Arek związany był między innymi z „Pulsem Biznesu”, „Życiem”, „Faktem” i „Dziennikiem”.

Drugim redaktorem prowadzącym i zastępcą Arka jest Jacek Bereźnicki

Jacek przeszedł do Bizbloga prosto z serwisu Money.pl, w którym pracował od 2014 roku. To nie przypadek, że obecnie współtworzy serwis biznesowy Grupy Spider’s Web między innymi z Agatą Kołodziej i Arkiem Braumbergerem – cała trójka w swoim czasie była częścią zgranego zespołu redakcji ekonomicznej Wirtualnej Polski. Swoją pracę w Bizblogu dzieli pomiędzy redagowanie tekstów bizblogowych autorów i pisanie własnych. Uważnie przygląda się warunkom prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Redakcję Bizblog.pl tworzą także:

Agata Kołodziej, redaktorka

Agata pisze o sobie tak: czasem piszę, co myślę, a czasem tylko prowokuję, ale tylko dlatego, że uważam, że warto rozmawiać o różnych scenariuszach. Wtedy wszyscy stajemy się mądrzejsi (o ile nie rzucamy się sobie do gardeł). A najchętniej rozmawiam o bankowości i finansach, a szczególnie o kredytach frankowych, tylko wtedy czasem hordy wściekłych psów rzucają się na siebie nawzajem, a tego nie lubię. Czasem też piszę o giełdzie, zrównoważonym rozwoju i sprawach społecznych. I o sprawiedliwość też.

Adam Sieńko, redaktor

Nie przepada za biznesową nowomową, szastaniem nieswoimi pieniędzmi i pomidorami dodawanymi do jajecznicy. Choć te ostatnie przełknie najprędzej. Na Bizblog.pl najbardziej lubi poruszać tematy, które sam świetnie zna z autopsji, dlatego wylał już morze słów o Ryanairze i Uberze. Prywatnie ekstrawertyczny introwertyk, który na szczęście pisze dużo więcej, niż mówi.

Michał Tabaka, redaktor

Zaczynał, jeszcze w XX w., w „Gońcu Górnośląskim”, następnie przez lata pracował w „Dzienniku Zachodnim”, potem w TVP Katowice. Pisze m.in. do Magazynu Gospodarczego „Fakty” oraz Magazynu VIP. W Bizblogu jest niekwestionowanym ekspertem od energetyki i polityki klimatycznej.

Karol Kopańko, redaktor

Człowiek od startupów w Bizblogu. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku e-biznes. Zaczynał jako bloger serwisu Antyweb, a do Spider’s Web przeszedł we wrześniu 2014 r. Współpracował z redakcjami „Gazety Wyborczej”, „Pulsu Biznesu” oraz „Gościa Niedzielnego”. Pracował także w redakcji programu Sonda 2 w TVP.

Gościnnie swoje felietony publikuje w Bizblogu także Rafał Hirsch, dziennikarz ekonomiczny, nagradzany między innymi przez NBP (Najlepszy dziennikarz ekonomiczny 2008) i Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (Heros Rynku Kapitałowego 2012). Współtwórca m.in. TVN CNBC i next.gazeta.pl. Obecnie współpracownik Business Insidera i Tok FM. 

Warto nas dodać do ulubionych zakładek w przeglądarce internetowej. Można zasubskrybować nasz kanał RSS. Zapraszamy do śledzenia naszych profili na Facebooku i na Twitterze.