Ten call mógł być mailem. Pracownicy korporacji pokochają ChatGPT w Teamsach

Współpraca Microsoftu z OpenAI wchodzi na kolejny poziom. Klienci premium będą mogli teraz wykorzystywać model językowy ChatGPT w spotkaniach organizowanych na platformie Teams. Bot automatycznie wygeneruje notatki o zadania, a także pokaże kto, kiedy zabierał głos. Fot. Daniel Constante/Shutterstock.com

Białe kołnierzyki odnalazły się w pocovidowej rzeczywistości z kalendarzami wypchanymi spotkaniami – jednym, po drugim. Czasami pozwalają one na szybkie załatwienie problemu, ale innym razem kończą się długimi dyskusjami, które nigdzie nie prowadzą. Microsoft wydaje się doskonale świadom tych wyzwań.

AI w Teamsach może uczynić spotkania bardziej produktywnymi

Integracja z ChatGPT pozwoli nie tylko na przygotowywanie transkrypcji spotkań, ale również na ich podsumowywanie.

Na powyższym zrzucie ekranu doskonale widać notatki dostępne dla uczestników spotkania. Teraz popularne „minutki przygotowywane będą przez algorytm. Wskaże on najważniejsze informacje, podjęte decyzje i zadania dla pracowników. Ci będą mogli wrócić do nagrania i sprawdzić, kiedy wymienione zostało ich imię, a także kiedy sami zabierali głos.

Bizblog.pl poleca

Szczególnie ciekawa jest właśnie ta ostatnia funkcja. Z jednej strony może premiować mowę-trawę, ale też uczynić KPI z aktywnej partycypacji w spotkaniach. Szefowie mogliby teoretycznie przeglądać statystyki w poszukiwaniu pracowników, którzy dołączają do spotkań, ale pozostają nieaktywni.

Teamsy pozwolą również na tłumaczenia na żywo

Dzięki temu możliwe mogą stać się rozmowy pomiędzy ludźmi władającymi różnymi językami.

Spotkania w Teamsach mają się również stać bezpieczniejsze. Microsoft wprowadzi bowiem możliwość dodania znaku wodnego czy oznaczenia treści poufnych, które nie powinny opuścić danego forum.

Nowe funkcje Teamsów nie są darmowe

O ile dostęp do platformy dla wielu korporacji korzystających wcześniej z produktów Microsoftu jest darmowy, to bardziej zaawansowane funkcje wymagają już przejścia na plan premium. Ten ma docelowo kosztować 10 dol. miesięcznie za użytkownika. Obecnie można jednak skorzystać z 30-procentowej promocji.

Coraz bliższa współpraca OpenAI i Microsoftu

Pod koniec stycznia Microsoft zadeklarował 10-miliardową inwestycję w twórców ChatGPT. Ci potrzebują mocy obliczeniowej, więc partnerstwo z właścicielem Azure wydaje się strzałem w „10”.