Wyłudzili 37 mln zł, a Skarb Państwa skasuje ich na 64 mln. Tak się kończy igranie ze skarbówką

Blisko 40 mln zł przez 4 lata – tyle mógł stracić Skarbu Państwa z powodu działającej na terenie Wielkopolski kilkunastoosobowej szajki wyłudzającej podatek VAT.

Fot. CBŚP

Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało, iż podejrzanych jest 13 osób, zatrzymano dziewięć, spośród których dwójkę aresztowano na 3 miesiące.

Policja podała, że Państwo Polskie może odzyskać nawet dwu krotność strat poniesionych przez ich działalność.

Wyłudzili 37 mln VAT-u

CBŚP poinformowało, że udało im się rozbić grupę przestępczą działającą najprawdopodobniej w latach 2009 – 2013 na terenie Wielkopolski. Osoby zamieszane w sprawę nie odprowadzały należnego podatku VAT, z którego zyskać mogły nawet 37 mln złotych.

Policja skonfiskowała dokumentację podejrzanych, a także tymczasowo zajęła pieniądze, samochody oraz inne ruchomości warte około milion złotych.

Dwóch zatrzymanych w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszało zarzuty założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, siedmioro podejrzanych udziału w niej, a także prania pieniędzy i popełnienia przestępstw karno-skarbowych, w tym narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku VAT w kwocie ponad 37 milionów złotych

– podało CBŚP.

CBŚP zapowiada kolejne zatrzymania

Niewykluczone są kolejne zatrzymania, chociażby dlatego, że spośród dziewiątki zatrzymanych, niearesztowana jest wciąż siódemka podejrzana o współudział oraz pranie brudnych pieniędzy.

Zdaniem przedstawicieli Centralnego Biura Śledczego Policji w grupie uczestniczyć mogło łącznie 13 osób.

Ponadto w ramach konfiskaty na późniejszym etapie mogą oni stracić łącznie nawet 64 mln złotych.

Źródło: CBŚP

Bizblog.pl poleca