Wiadomości

Znika papierowy Auto Świat. Internet jest bezlitosny dla prasy

Wiadomości 11.10.2022 65 interakcji

Znika papierowy Auto Świat. Internet jest bezlitosny dla prasy

65 interakcji Dołącz do dyskusji

Auto Świat znają wszyscy fani motoryzacji. Chyba nie ma w tym kraju osoby, która nie kojarzyłaby tego tytułu. Wiem o tym, ponieważ jeszcze niedawno sam tam pracowałem. Niestety ta pozycja od 2023 r. przestanie być widywana na półkach z prasą.

Dla mnie redakcja Auto Świata to przede wszystkim wspaniali ludzie. Ludzie, którzy kreowali media motoryzacyjne w Polsce od lat 90. Ludzie, którzy wybitnie znają się na motoryzacji i uwielbiają ją bez granic. To grupa pasjonatów, dla których zawsze najważniejszy jest czytelnik. Już niedługo swój dialog z czytelnikami będą prowadzić jedynie przez internet – wzrost kosztów papieru i energii skutecznie zabija kolejne czasopisma.

Auto Świat od początku dobrze radził sobie w nowoczesnej rzeczywistości medialnej. Tranzycja z papieru do internetu jest nieunikniona i dokonywała się w Auto Świecie od lat. „AŚ” to tak naprawdę jedyny tytuł z branży motoryzacyjnej, który potrafił utrzymać się na szczycie w prasie oraz z sukcesem zaistniał w internecie. Teraz pewna część tej spuścizny przejdzie do przeszłości.

Auto Świat ogłosił, że od 2023 r. będzie istniał tylko wirtualnie

Jedenastego października 2022 r. zarząd Ringier Axel Springer ogłosił, że od 2023 r. papierowy Auto Świat nie będzie już wydawany. To nie pierwsza taka decyzja w grupie medialnej, która jest właścicielem „AŚ”. Tego lata na firmowym forum żegnano np. papierowe wydanie magazynu Komputer Świat. Niestety okazało się, że dla redakcji drukowanego Auto Świata decydenci szykowali podobny los. Teraz to już pewne. Mutacja od papierowego magazynu do elektronicznej strony internetowej już niedługo dokona się w pełni.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać