Wiadomości

Toyota GR Yaris 2024 zrzuciła przebranie. Ma zderzaki dobre na wymianę

Wiadomości 12.01.2024 39 interakcji
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 12.01.2024

Toyota GR Yaris 2024 zrzuciła przebranie. Ma zderzaki dobre na wymianę

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk12.01.2024
39 interakcji Dołącz do dyskusji

Oto Toyota GR Yaris 2024, czyli wersja po liftingu i jej zdjęcia bez kamuflażu. Styliści dodali bardzo ładną listwę świetlną z tyłu, ale większość zmian była podyktowana praktycznością.

Jak już być może widzieliście, miałem okazję jeździć Toyotą GR Yaris po liftingu. Jak mi się podobało? Bardzo – a po szczegółową relację odsyłam was TUTAJ. Klik (ale przeczytajcie to po wszystkim, najpierw ten tekst!).

Sprawdziłem, jak GR Yaris radzi sobie na torze, na którym kiedyś odbywały się wyścigi Formuły 1. Siedziałem w jego nowym wnętrzu (czyli siedziałem niżej, na szczęście), specjalnie zaprojektowanym tak, by wygodnie obsługiwało się wszystkie przełączniki również wtedy, gdy jest się zapiętym w pasy szelkowe. Ale nie widziałem, jak wygląda z zewnątrz, bo egzemplarze podstawione na prezentację były zamaskowane.

Teraz wszystko już wiadomo. Oto GR Yaris 2024

gr yaris 2024

Co się zmieniło? Przedni zderzak ma inne, większe wloty (pojawiły się np. nowe w miejscu, w którym poprzednio były halogeny) i trochę inną konstrukcję. Pisałem o tym już w tekście z toru – pewne elementy zmieniono tak, by były łatwiejsze do wymiany w przypadku uszkodzenia, np. na torze albo odcinku specjalnym. Z tyłu przeniesiono światło stopu ze spojlera na klapę. Też po to, by można było łatwiej wymienić ten element (spojler, nie klapę).

Najmocniej widać zmianę właśnie z tyłu. Pojawiła się tam świetnie wyglądająca listwa świetlna. Reflektory są teraz ze sobą połączone. Wygląda to modnie i zgrabnie. GR Yaris 2024 od tyłu przypomina mi trochę… Kię Stinger z końca produkcji.

gr yaris 2024

Odmiana po liftingu nie ma też odblasku na dole zderzaka. Dlaczego? Bo się… topił od wysokiej temperatury z wydechu.

GR Yaris 2024 dostanie też nowy kolor

gr yaris 2024

Nazywa się Precious Metal i właśnie takiego Yarisa oglądacie na zdjęciach. Poza nim w gamie będą dwa odcienie białego (perłowy i zwykły), czarny i czerwony. Pasowałby mi tu jeszcze jakiś niebieski. Albo ciemna zieleń.

gr yaris 2024

Co jeszcze się zmieniło? W środku nowy kokpit to niejedyna nowość. Jest jeszcze jedna – bardzo ważna. Pasy bezpieczeństwa są teraz czerwone!

Czytaj również:

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać