Wiadomości

Wiemy już wszystko. Tesla Cybertruck doczekała się premiery. Obrażano tam Porsche

Wiadomości 01.12.2023 65 interakcji

Wiemy już wszystko. Tesla Cybertruck doczekała się premiery. Obrażano tam Porsche

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski01.12.2023
65 interakcji Dołącz do dyskusji

NARESZCZIE! Po latach oczekiwań Tesla Cybertruck miała pełnoprawną premierę, można ją teraz konfigurować online i zamawiać. Elon Musk umie w reklamę.

Po latach obietnic, odkładania terminu premiery, zbieraniu zamówień na nieistniejący samochód, w końcu wydarzyła się wiekopomna chwila. Nie będę kopał w Teslę, bo to z góry skazane na niepowodzenie. Jej wyznawcy po prostu często czują na twarzy deszcz, niezależnie czy świeci słońce, czy nie. Przejdźmy zatem do konkretów i tego jak się powinno pokazywać samochody.

Więcej o Tesli Cybertruck znajdziecie w tych wpisach:

Na pewno myślicie, że premiery samochodów powinny odbywać się w kulturalnej atmosferze, w wieczorowych strojach, z kieliszkiem szampana w ręku. Prowadzący uśmiecha się, mówi, że produkt jest lepszy od konkurencji, ale nie podaje jej, bo to niegrzeczne. Wszyscy są mili. I właśnie takiej premiery nie było. Była za to kompletna jazda bez trzymanki. Jeżeli kiedykolwiek przestałem kochać Elona Muska, to po wczorajszej premierze moje uczucia odżyły. Zacznijmy od trzęsienia ziemi, a później zagęścimy.

Tesla Cybertruck sprawia, że nowe Porsche 911 jest szybsze

Porsche 911 to ikona, legenda i jeżeli ktoś chce z tym dyskutować, to proponuję zmienić hobby z motoryzacji na szydełkowanie. Elon Musk postanowił wczoraj zakpić z tego wzorca samochodu sportowego.

Później zaczęło się roić jeszcze mocniej. Tesla Cybertruck ma pod względem możliwości holowania bić kultowego Forda F-350. Tłum w ekstazie.

Nie zapomniano o obowiązkowym wyposażeniu na rynek najbogatszego kraju trzeciego świata – kuloodpornych szybach.

Oglądałem jak najlepsze kino. Wspaniałe, ale przejdźmy do konkretów

Klienci będą mogli kupić jedną z trzech wersji – z napędem na tył o zasięgu 402 km, 6,7 s do setki oraz maksymalnej prędkości 180 km/h. Ta wersja będzie dostępna dopiero w 2025 roku.

tesla cybertruck

Kolejną jest ta z napędem na wszystkie koła i mocą 600 KM. Ma zasięg 547 km, przyspieszenie do setki zajmuje jej 4,3 s, prędkość maksymalna jest taka sama jak w podstawowym modelu, ale zdolności holownicze rosną z 3402 kg do 4990 kg. Waga tego dzika to uczciwe 2995 kg, ma pojemność ładownicza 3423 l.  Prześwit to aż 433 mm. Długość to prawie 5,7 m. Tesla obsługuje ładowanie z mocą do 250 kW.

tesla cybertruck

Na szycie gamy czai się bestia, a konkretnie Cyberbeast, która ma trzy elektryczne silniki o łącznej mocy 845 KM. Samochód ma 515 km zasięgu, 2,7 s do setki, 209 km/h prędkości maksymalnej. Waga rośnie do 3104 kg, ale pozostałe wartości pozostają bez zmian.

tesa cybertruck

Deklaracje minęły się z rzeczywistością

Miał być zasięg 800 km, jest 547 km w najlepszym wypadku. Miała być cena startowa mniejsza niż 40 000 dolarów, mamy 60 990 dolarów za wersję z jednym silnikiem, 79 900 dolarów za AWD i 99 900 dolarów za Cyberbeast. Jednak jestem pewien sukcesu Tesli, bo podobno na ten model czeka 2 miliony osób. Tak się sprzedaje marzenia.

tesla cybertruck

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać