Wiadomości

Oto nowa Skoda Scala i Kamiq. Tę pierwszą trudno poznać

Wiadomości 01.08.2023 105 interakcji

Oto nowa Skoda Scala i Kamiq. Tę pierwszą trudno poznać

Piotr Barycki
Piotr Barycki01.08.2023
105 interakcji Dołącz do dyskusji

Oto i one – nowa Skoda Kamiq i nowa Skoda Scala, odświeżone tak, żeby klienci popędzili do salonów. Co się zmieniło i czy lifting wyszedł na dobre?

Zacznijmy może od Scali, bo w jej przypadku zmieniło się najwięcej. Właściwie to patrząc na przód auta, trudno będzie poznać, że to Scala:

W przypadku tego modelu zmienił się grill, zderzak i wloty powietrza, a także reflektory i ich grafika. Zmiana w porównaniu do pierwowzoru jest naprawdę spora:

Skoda Scala ceny

Reflektory w każdej wersji Scali są od teraz LED-owe, a do tego – opcjonalnie – można zamówić reflektory w wydaniu Top LED. Wyjątkiem będzie odmiana Sportline, w której ten świetny dodatek oferowany będzie standardowo.

Z tyłu zdecydowano się na mniej radykalne zmiany, wprowadzając nowy dyfuzor, inną grafikę świateł i napis Skoda zapisany nowym krojem:

LED-owe światła z tyłu będą przy tym oferowane w dwóch wersjach. Ta lepsza zaoferuje m.in. dynamiczne kierunkowskazy.

Dodatkowo, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, w ofercie pojawią się nowe felgi o średnicy 17 i 18 cali, a do wyboru będzie 9 lakierów w tym premierowy Steel Gray ze zdjęć prasowych.

Nowa Skoda Scala Monte Carlo dorzuci do tego pakiet czarnych wstawek i 17-calowe felgi aluminiowe.

Z boku auto nie zmieniło się przesadnie, ale o tym już raczej wiedzieliśmy:

A jak wygląda nowa Skoda Kamiq?

Tak:

W jej przypadku zmiany są trochę bardziej subtelne, ale trudno się dziwić – zdecydowanie lepiej się sprzedaje. Mimo to zdecydowano, że nowa Skoda Kamiq będzie miała nowy, bardziej pionowy grill, węższy pas LED-ów, nowy zderzak i również będzie można do niej zamówić reflektory w wydaniu Top LED.

Trochę łatwiej będzie natomiast poznać nowy model z tyłu – głównie za sprawą przeprojektowanych świateł przecimgłowych i zdecydowanie przeprojektowanego dyfuzora. Chociaż nadal trzeba przyznać, że zmiany są raczej kosmetyczne.

skoda kamiq wyposażenie

Oczywiście w przypadku Skody Kamiq również pojawi się odmiana Monte Carlo:

Nowa Skoda Kamiq i Scala – nowości w środku, ale bez paniki

Wnętrze w jednym i drugim przypadku będzie po liftingu wyglądać tak:

Jakby coś, to to jest Kamiq, natomiast to jest Scala:

Co się zmieniło? Nowe są m.in. materiały wykończeniowe oraz… panel klimatyzacji. Nie ma jednak powodów do obaw – dalej jest wyposażony w fizyczne przyciski i pokrętła. Skoda podaje też, że zmienił się podział wersji wyposażenia – teraz będzie to Essence, Selection i Monte Carlo, które mają zaoferować w sumie 6 wariantów wnętrz. Dodatkowo zmienione mają zostać pakiety wyposażenia, a na liście opcji znajdzie się m.in. Wirtualny Pedał, czyli opcja otwierania klapy bagażnika poprzez gest wykonywany nogą pod tylnym zderzakiem.

Scala i Kamiq doczekają się też innych nowości znanych z pozostałych modeli Skody – m.in. schowka na smartfony w drugim rzędzie czy wyjmowanego schowka w środkowym tunelu. 8-calowy ekran cyfrowych zegarów i 8,25-calowy ekran sytemu multimedialnego będą od teraz z kolei standardem.

Oba modele będzie można też zamówić z zawieszeniem na gorsze drogi (15 mm prześwitu więcej) albo ze sportowym zawieszeniem z dwoma opcjami pracy amortyzatorów – w przypadku Scali zawieszenie sportowe będzie obniżone o 15 mm, natomiast w przypadku Kamiqa o 10 mm.

Nowa Skoda Kamiq i Scala – co pod maską?

TSI w jednym z trzech smaków. 1.0 o mocy 95 KM z manualną, 5-stopniową przekładnią (który mamy rok?), 1.0 TSI o mocy 115 KM z 6-stopniową przekładnią manualną albo 7-stopniowym DSG, a także 150-konne 1.5 TSI.

Zostaje nam więc teraz tylko czekać na cenniki.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać