Wiadomości

Tak może wyglądać nowa Dacia Logan MCV. Jest bardzo dobrze

Wiadomości 16.02.2021 53 interakcje
Paweł Grabowski
Paweł Grabowski 16.02.2021

Tak może wyglądać nowa Dacia Logan MCV. Jest bardzo dobrze

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski16.02.2021
53 interakcje Dołącz do dyskusji

Wiemy już jak może wyglądać najlepsze użytkowe kombi, czyli nowa Dacia Logan MCV. Zapowiada się bardzo obiecująco. Nie mogę doczekać się premiery.

Nowa Dacia Logan MCV pierwotnie miała się już nie pojawić. Według pierwszych zapowiedzi Logan miał występować tylko w wersji sedan. Wzbudziło to uzasadniony smutek użytkowników wersji kombi, którzy pokochali tanie i praktyczne auto, które świetnie nadawało się zarówno dla rodzin, jak i do pracy. Jednak kilka dni temu fotografom udało się przyłapać na zimowych testach zamaskowaną Dacię w wersji kombi. Westchnienie ulgi dało się usłyszeć nawet w odległych krańcach Europy. Przyłapany model w kamuflażu prezentuje się tak:

Nawet staranne maskowanie nie jest w stanie ukryć tego, że samochód ma przód bardzo podobny do najnowszej generacji Sandero. To dobrze, ponieważ nowe przody Dacii są świetnie pod względem designu. Jeszcze nie jest pewne jaką nazwę będzie miał nowy model. Nie wiemy również czy będzie występował w dwóch wersjach: zwykłej i podniesionej – Stepway, czy tylko w wersji podniesionej. Zagadką pozostaje to czy Dacia Logan MCV będzie występować wyłącznie z instalacją gazową, tak jak jej kuzyn w wersji sedan? Nie przeszkadza nam to jednak czekać z niecierpliwością na premierę MCV.

Do tego czasu będziemy oglądać rendery, które pokazują jak może wyglądać Dacia Logan MCV

Nasi znajomi z kolesa.ru przygotowali wizualizację nowej Dacii Logan MCV. Jej podstawą jest obecny trend stylistyczny Dacii. Dlatego aż do samego słupka A samochód będzie wyglądał jak zwykłe Sandero/Logan. Tak prezentuje się z przodu:

dacia Logan MCV
Źródło: kolesa.ru

Zmiany zaczynają się od słupka A. Graficy opierając się na zdjęciach testowych oraz poprzednich generacjach Logana w wersji MCV zwiększyli rozstaw osi, poszerzyli tylne drzwi, unieśli trochę tylną część do góry. Nie zapomniano o walorach praktycznych, z których słynął Logan kombi, czyli prawie pionowej tylnej klapie, dzięki której bagażnik był duży, przestronny i ustawny. Graficy pamiętali również o tym, że Logan MCV miał pionowe tylne światła.

dacia logan mcv
Źródło: kolesa.ru

Tył to prostota w najczystszym wydaniu. Proste linie, pionowe światła. Moim pierwszym skojarzeniem było Volvo XC90, ale to bardzo dobrze ponieważ jest to jeden z najlepiej wyglądających SUV-ów na rynku, więc taki tył tylko doda Loganowi MCV uroku. Niestety może to również rodzić pewien problem, ponieważ trzeba będzie mocno uważać, żeby na parkingu pod osiedlowym dyskontem do naszej Dacii Logan MCV nie próbował wejść właściciel Volvo. Jeszcze będzie chciał nam zabrać Dacię.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać