Wiadomości

Koniec zgadywania – tak wygląda nowa Dacia Sandero (i Logan, i Stepway)

Wiadomości 07.09.2020 178 interakcji
Piotr Barycki
Piotr Barycki 07.09.2020

Koniec zgadywania – tak wygląda nowa Dacia Sandero (i Logan, i Stepway)

Piotr Barycki
Piotr Barycki07.09.2020
178 interakcji Dołącz do dyskusji

Po prezentacji całkowicie zaciemnionych zdjęć nowego Sandero, Dacia uznała, że nie ma co się bawić w kolejne zagadki w kwestii wyglądu. Oto nowa Dacia Sandero w pełnej krasie. 

Ok, z wyjątkiem wnętrza, ale na razie musi nam wystarczyć to, co widać z zewnątrz. Tak wygląda Sandero w wersji miejskiej i uterenowiona odmiana Sandero Stepway. Nie wiem, czy to kwestia koloru lakieru, ale gdyby nie podpis, podejrzewałbym, że to Duster po mocniejszym liftingu. Zresztą bardzo udanym.

Zgodnie z oczekiwaniami będzie też nowa Dacia Sandero sedan, czyli Logan. Widać go tutaj w tle:

Trochę dyskusyjne są te przetłoczenia na karoserii nad nadkolami, szczególnie że same nadkola są raczej dyskretnie zarysowane, a kółka malutkie, ale kto wie – może to się spodoba klientom?

I zostaje nam jeszcze rzut oka na tył standardowej wersji. Zdecydowanie nie będzie to brzydkie auto, choć najważniejsze i tak pozostaje to, jak będzie prezentować się najtańsza, pozbawiona wszystkich estetycznych dodatków wersja. Tego niestety na razie Dacia nie ujawniła.

Dla przypomnienia, tutaj zdjęcia modeli obecnej generacji w mniej więcej takim samym ustawieniu. Dużo się zmieniło – aż zaczynam się zastanawiać, czy tak wyglądające Sandero Stepway nie stanie się naprawdę realną konkurencją dla… Dustera. Oczywiście dla tych, którzy nie potrzebują napędu 4×4, czyli w sumie dla większości zainteresowanych.

ranking sprzedaży styczeń 2020

Nowa Dacia Sandero – kiedy premiera?

29 września, czyli już całkiem niedługo. Wtedy pewnie zobaczymy więcej zdjęć – w tym zdjęcia wnętrza – listę wyposażenia standardowego i opcjonalnego, jednostki napędowe (choć tutaj raczej zaskoczenia nie będzie) i co najważniejsze – ceny. Obecnie za Sandero trzeba zapłacić 36 900 zł, a za Logana 35 700 zł (ciekawy układ), co czyni z nich jedne z najtańszych nowych samochodów dostępnych na polskim rynku. Tym razem pewnie będzie podobnie, choć nie spodziewałbym się, żeby było aż tak tanio.

Co do Sandero Stepway – tutaj sytuacja cenowa jest trochę mniej korzystna. Najtańsza odmiana kosztuje według cennika 49 800 zł, czyli… więcej niż Duster z takim samym silnikiem (TCe 100). Wynika to jednak głównie z różnicy w wersji wyposażenia – Dustera można kupić prawie idealnie gołego, natomiast Sandero Stepway – tylko w niemal najlepiej wyposażonym wydaniu.

Zobaczymy, jak będzie z nową generacją.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać