Wiadomości

Nowe, nieoznakowane radiowozy polskiej Policji: do BMW serii 3 dołącza 3 Gran Turismo

Wiadomości 15.04.2019 128 interakcji
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 15.04.2019

Nowe, nieoznakowane radiowozy polskiej Policji: do BMW serii 3 dołącza 3 Gran Turismo

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz15.04.2019
128 interakcji Dołącz do dyskusji

31 liftbacków BMW ma niebawem zacząć patrole na naszych drogach. Są wyższe od zwykłych trójek, więc łatwo będzie dostrzec je w lusterku.

Jeśli informacje dziennika się potwierdzą, to ucieszą się kierowcy, którzy nerwowo zerkają we wsteczne lusterko. Według dziennik.pl, to właśnie BMW 3 Gran Turismo wygrało w policyjnym przetargu. To dobrze, nie będzie problemu z wyłuskaniem  BMW 3 GT w miejskim ruchu i w trasie, bo to rzadko spotykane samochody.

BMW 3 GT zniknie z oferty

Ta wersja trójki znika już z oferty BMW. Ten typ nadwozia nie wytrzymał presji ze strony SUV-ów i nowe BMW serii 3 nie będzie oferowane w takiej wersji. Na szczęście wszyscy kierowcy zapraszani do radiowozów na przegląd wykroczeń z videorejestratora, ciągle będą mogli nacieszyć się jej walorami.

nieoznakowane radiowozy BMW 3 GT

GT wyróżnia się linią nadwozia, jest dłuższe i wyższe od najpopularniejszej  wersji trójki. Wydłużony względem sedana o 11 cm rozstaw osi przełożył się na długość samochodu (4824 cm). Przyjmujący mandat będą mieli więcej miejsca na nogi z tyłu niż w dotychczasowych policyjnych, nieoznakowanych BMW serii 3, których jeździ już 140 sztuk.

Zwykli klienci tego luksusu i bagażnika o większej pojemności, nie docenili. Może popełniający wykroczenia drogowe ze zwiększonej przestrzeni na tylnej kanapie wyciągną więcej korzyści. Na pewno docenią to operatorzy telewizyjnych programów o piratach drogowych.

Materiały wykończenia wnętrza mają być w kolorze ciemnym by ułatwić ich utrzymanie w czystości, a poziom dźwięku w kabinie w czasie postoju, nawet przy włączonych sygnałach dźwiękowych, nie może przekroczyć 80 dB. Będzie komfortowo.

Kolor lakieru nie jest jeszcze znany. Zostanie wybrany na etapie podpisywania umowy spośród 5 propozycji lakierów metalizowanych lub perłowych przestawionych przez dostawcę pojazdów. 

BMW 3 GT przyspieszenie

Warunki przetargu wymagały by oferowane pojazdy posiadały silnik benzynowy o pojemności przynajmniej dwóch litrów i mocy min. 180 kW, t.j. około 245 KM. Obowiązkowy był też napęd na obie osie i automatyczna skrzynia biegów. Nieoznakowany pojazd musi też przyspieszać poniżej 7 sekund do 100 km/h i osiągać minimum 210 km/h. W BMW 3 GT dostępny jest czterocylindrowy silnik benzynowy o mocy 252 KM, który setkę osiąga już po 6,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 250 km/h.

W ofercie rynkowej jest jeszcze silnik o mocy 326 KM, którzy setkę osiąga w 5 sekund. Nie mógł być jednak oferowany w przetargu, gdyż ma o dwa cylindry za dużo w stosunku do warunków zamówienia.

BMW 3 GT cena

Wartość złożonej przez Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Zdunek Sp. z o.o. to 7 161 000 zł. Każdy z dostarczonych pojazdów jest więc wart 231 000 zł. Ceny BMW 330i xDrive Gran Turismo zaczynają się od 202 200 zł. Wersji wyposażenia z konfiguratora BMW nie da się jednak porównać z pojazdami oferowanym w przetargu.

Po pierwsze mają być wyposażone w videorejestratory, radiotelefony oraz sygnalizację wizualną i dźwiękową, tak by spełnić specyficzne warunki techniczne koniecznie do wykorzystywania ich w czasie służby na drogach. Nawet wyposażenie apteczki jest bardzo rozbudowane, bo zawiera kołnierze ortopedyczne i usztywniające szyny o długości prawie jednego metra, o opatrunkach do ran postrzałowych nie wspinając.

Do zobaczenia na drodze.

31 radiowozów na całą Polskę to niewiele, ale są dość charakterystyczne. Zwykłe BMW serii 3 należy do najpopularniejszych modeli swojego segmentu i jeździ ich mnóstwo. Ale widząc w lusterku podejrzanie wysoką trójkę warto wzmóc ostrożność bardziej niż zwykle. A w ogóle to radzimy jeździć przepisowo i nie stresować się na widok nowych BMW.

Z drugiej strony – chcesz by wszyscy ustępowali Ci miejsca na drodze, kup BMW 3 GT.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać

Autoblog na Instagramie

Autoblog na Instagramie