Ciekawostki

Za 200 tys. zł możesz kupić wyjątkowe Lamborghini, którym wyjedziesz i na drogę, i… na pole

Ciekawostki 22.03.2018 0 interakcji
Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz 22.03.2018

Za 200 tys. zł możesz kupić wyjątkowe Lamborghini, którym wyjedziesz i na drogę, i… na pole

Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz22.03.2018
0 interakcji Dołącz do dyskusji

Jeśli całe życie marzyliście o własnym traktorze (bo kto nie marzy!), to ta oferta może was zainteresować. Na targach Techno Classica w Essen będzie można wylicytować traktor Lamborghini. Cena? Mniej więcej 200 tys. złotych.


Bo przecież kto nie chciałby mieć takiego cacka w swoim posiadaniu? Nawet gdyby miało po prostu dumnie stać pod blokiem, żeby sąsiedzi zielenieli z zazdrości?

Cieszy wzrok.

Traktor Lamborghini dostępny na aukcji w Essen oferowany jest w przepięknym czerwony kolorze z szarymi wykończeniami na podwoziu i piastach. Ciągnik wyposażony jest w dwucylindrowy silnik Diesla, który może osiągnąć moc do 26 koni mechanicznych. To wystarczy nie tylko do tego, by obrobić pole, ale też by z dumą poruszać się po swojej posesji po prostu dla zabawy.

Ten egzemplarz naprawdę może pracować w polu – bez problemu da się do niego podłączyć rolniczy sprzęt. Przynajmniej tak zapewnia wystawca.

Ale przecież nie moc i możliwości wykorzystania do pracy liczą się w tym przypadku najbardziej. Spójrzcie tylko, jak prezentuje się ten traktor Lamborghini. Piękno w czystej postaci!

Tak prezentuje się z przodu

Tak, Lamborghini robi traktory.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że Lamborghini to nie tylko luksusowe auta. Przedsiębiorstwo Lamborghini Trattori zostało założone w 1948 r. przez Ferruccio Lamborghiniego. Początkowo ciągniki rolnicze budowane były w oparciu o sprzęt wojskowy. Firma rosła bardzo szybko, produkując wiele wyspecjalizowanych modeli. W 1969 r. Lamborghini Trattori stał się największym producentem traktorów we Włoszech.

Obecnie Lamborghini Trattori jest własnością koncernu SAME Deutz-Fahr. Nadal ma w swojej ofercie duży wybór ciągników rolniczych i co roku wprowadza do sprzedaży nowe modele.

To właśnie fortuna zarobiona na traktorach pozwoliła Ferrucciemu na otworzenie 1963 r. firmy Automobili Lamborghini, produkującej samochody sportowe.

Detale są ważne.

Szacuje się, że konkretny model traktora Lamborghini może osiągnąć cenę między 40 a 50 tys. euro. Na pewno znajdą się koneserzy gotowi zainwestować taką kwotę.

Targi Techno Classica w Essen to miejsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik tej nieco starszej motoryzacji. Co roku można tam zobaczyć różnorodny zbiór samochodów i motocykli historycznych.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać