Wiadomości / Klasyki

Niesamowita kolekcja Bugatti znalezionych w stodole. Auta warte miliony czekają na aukcję

Wiadomości / Klasyki 31.01.2019 16 interakcji
Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz 31.01.2019

Niesamowita kolekcja Bugatti znalezionych w stodole. Auta warte miliony czekają na aukcję

Marta Daszkiewicz
Marta Daszkiewicz31.01.2019
16 interakcji Dołącz do dyskusji

Takie znaleziska sprawiają, że chyba każdy z nas ma ochotę przeglądać napotykane stodoły. W Belgii natrafiono właśnie na trzy Bugatti, które w sumie warte są milion dolarów. I w dodatku są naprawdę piękne.

Ostatnio pisaliśmy o kilkudziesięciu autach znalezionych we francuskiej stodole. To odkrycie, chociaż liczbowo mniejsze, jest równie niesamowite.

Bugatti Typ 49
Bugatti Typ 49

Auta należały do belgijskiego rzeźbiarza.

August Thomassen kupił trzy modele Bugatti na przełomie lat 50. i 60. Jak twierdzi jego córka, był ogromnym miłośnikiem tej marki, a w tamtym okresie ceny tych samochodów były dość atrakcyjne.

W swojej małej kolekcji miał Bugatti Typ 49 Berline z 1932 r. i Typ 57 kabriolet z 1937 r., którymi jeździł na co dzień przez wiele lat. Posiadał także Bugatti Typ 40 z 1929 roku, dla którego planował samodzielnie stworzyć nadwozie. Niestety tego projektu nigdy nie ukończył.

Bugatti Type 40
Bugatti Typ 40, projekt do samodzielnego ukończenia.

Wielu chciało kupić jego samochody.

Pan Thomassen wcale nie planował rozstać się ze swoją kolekcją. Nawet w chwilach, kiedy brakowało mu pieniędzy na życie, myśl o sprzedaży ukochanych aut nie przeszła mu przez głowę. Wolał zamknąć je w stodole, a drzwi zablokować workami z piaskiem. Dużą liczbą ciężkich worków z piaskiem.

Auta stały tak do ubiegłego roku, aż stodołą zainteresowali się włamywacze. Do kradzieży na szczęście nie doszło, ale los samochodów został przypieczętowany. Zwłaszcza że właściciel ma już 95 lat i raczej nie planuje przejażdżek swoimi pojazdami.

Bugatti Typ 57
Bugatti Typ 57

Tak oto auta trafiły na aukcję.

Wszystkie trzy Bugatti, wraz z Citroenem Torpedo z 1925 r., który stał w stodole razem z nimi, zostaną zlicytowane na aukcji Artcurial’s Rétromobile w Paryżu 8 lutego. Jak na tyle lat spędzonych w stodole, są w naprawdę dobrym stanie.

Będą łakomym kąskiem dla kolekcjonerów i miłośników marki. Oczywiście takich z zasobnym portfelem.

Bugatti Typ 57
Bugatti Typ 57 w środku prezentuje się tak.

Najwyżej, bo na 600 tys. euro, wyceniany jest Kabriolet, Typ 49 oceniono na 200 tys. euro, a Typ 40 do samodzielnego skończenia może zostać sprzedany za 120 tys. euro. Nie zdziwiłabym się jednak, gdyby osiągnięte ceny były jeszcze wyższe.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać

Autoblog na Instagramie

Autoblog na Instagramie