Samochody używane

Jest oferta najmu krótkoterminowego BMW E39 za 500 zł tygodniowo. Poszukajmy zalet tego rozwiązania

Samochody używane 13.02.2023 351 interakcji
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 13.02.2023

Jest oferta najmu krótkoterminowego BMW E39 za 500 zł tygodniowo. Poszukajmy zalet tego rozwiązania

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz13.02.2023
351 interakcji Dołącz do dyskusji

Nie skupiajmy się na szukaniu wad. Najem krótkoterminowy BMW E39 może skrywać wiele korzyści dla wynajmującego, choć trzeba ich dobrze poszukać.

Przedsiębiorczy ludzie szukają okazji, a nie problemów. Tam gdzie inni widzą przeszkody, oni robią krok do przodu i kreują nowatorskie rozwiązania. Liczy się wizja, wyzwolenie ze schematu, wyjście z pudełka – to wszystko musiało towarzyszyć opracowaniu oferty na najem krótkoterminowy BMW E39. Możesz dalej tkwić w zaklętym kręgu codziennej ruty, narzekać na brak pieniędzy, a przed twoimi oczami dzieje się historia i powstają nowe biznesy.

wynajęcie BMW E39
Zrzut ekranu z olx. pl, zgodnie z prawem dozwolonego cytatu. Autor zdjęć: agataposluszna3

Oferta na najem krótkoterminowy BMW E39

Na znanym portalu ogłoszeniowym pojawiło się ogłoszenie dotyczące BMW E39. Nie jest to oferta sprzedaży tylko najmu krótkoterminowego tego pojazdu. Auto ma 22 lata, silnik o pojemności 2,5 litra, automatyczną skrzynię biegów i 239 015 km przebiegu. Wymienimy, za ogłoszeniodawczynią zalety tego pojazdu:

  • auto w bardzo dobrym stanie,
  • wszelkie naprawy robione były na bieżąco,
  • auto zadbane,
  • użytkowane przez kobietę,
  • robi wrażenie, prezentuje się bardzo ładnie,
  • zero rdzy, bezwypadkowa, ważne opłaty.

Fajnie.

Właścicielka decyduje się na przedstawienie takiej oferty, gdyż do czerwca nie będzie korzystać z tego pojazdu. Przede wszystkim zależy jej, by auto było w ciągłym użytkowaniu. Oto warunki najmu:

  • bieżące naprawy pokrywa osoba wynajmująca, ale właścicielka szczerze wątpi aby coś mogło się wydarzyć,
  • wymagana jest kaucja,
  • tygodniowy limit przebiegu to 1500 km,
  • tygodniowy koszt użytkowania to 500 zł, ale możliwa jest płatność z góry, za cały miesiąc.

O kontakt proszone są osoby zainteresowane, które potrafią jeździć i szanować czyjąś własność. Właścicielka rozważy również możliwość sprzedaży, maszynę wycenia na 18 tys. zł i szczerze poleca, bo jest warta uwagi.

Chwila z internetową wyszukiwarką pozwala mi odkryć, że za niecałe 2,5 tys. zł miesięcznie możemy poruszać się nowym BMW serii 3, nawet bez wpłaty własnej. Niestety, jest to samochód z niższego segmentu i musimy wtedy zdecydować się na najem długoterminowy oraz samodzielnie opłacić ubezpieczenie, ale za to serwis jest już w cenie. Należy więc świadomie dokonać wyboru odpowiedniej dla nas oferty.

wynajęcie BMW E39
Zrzut ekranu z olx. pl, zgodnie z prawem dozwolonego cytatu.

Zalety wynajmowania BMW E39

Oferta najmu krótkoterminowego BMW E39 może wydawać się kontrowersyjna. Mogą pojawić się głosy, że jest trochę za drogo, albo że właścicielka chce naprawić auto na koszt najmującego. W przypadku najmu, przerzucanie odpowiedzialności za usterki na klienta jest faktycznie dość rzadko na rynku spotykane. Nie znaczy to jednak, że ta oferta nie ma zalet.

Osoba, która zdecyduje się na skorzystanie z tej oferty, ma niestandardową możliwość wypróbowania auta przed zakupem. Do czerwca zostało ponad trzy miesiące, to wystarczająco dużo czasu, by gruntowanie zapoznać się z pojazdem. Ewentualne usterki techniczne powinny zostać wtedy namierzone i nawet usunięte, niestety na koszt wynajmującego, ale nie można w życiu mieć wszystkiego.

Jest to również odpowiedź na oferty na rynku pojazdów nowych, gdzie promuje się użytkowanie pojazdu, a nie nabywanie na własność. Takie ogłoszenia wzmacniają ofertę rynku wtórnego i stwarzają klientom podobne możliwości. Bardzo trudno jest obcować z klasyczną motoryzacją bez nabywania samochodu. Najem krótkoterminowy pozwala poruszać się różnorodnymi pojazdami i realizować swoją motoryzacyjną pasję. Wyszukiwanie, sprawdzanie i doprowadzanie do przyzwoitego stanu technicznego odpowiedniego egzemplarza zajmuje dużo czasu i sporo kosztuje. Ostatecznie może wyjść nawet drożej niż 500 zł za tydzień. Na pewno wynajmując samochody na krótko, można nimi rotować dużo szybciej i cieszyć się większą liczbą klasyków.

Może i jest trochę drogo, ale za to świat jest kolorowy

Jak widzicie, bardzo się starałem stanąć po stronie pomysłu stojącego za tym ogłoszeniem. Może gdyby ogłoszeniodawczyni trochę zeszła z ceny i uwolniła wynajmującego z kosztów napraw, byłoby mi trochę łatwiej. Niestety, do czerwca łączny koszt najmu i jego napraw może przekroczyć równowartość tego pojazdu. Oczywiście, tak być nie musi, może tylko zapłacimy w tym czasie prawie połowę jego wartości. Decyzja należy do was, ofertę można uznać za interesującą. Podobnie, za interesujący można uznać wybuch bomby atomowej.

Czytaj dalej:

BMW 525 tds po taksówce jako youngtimer i inwestycja. I z papieżowym numerem

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać