Wiadomości

Masz 21 lat – nie pojeździsz BMW i3 w innogy go! Zmieniono regulamin, bo wypadków było zbyt wiele

Wiadomości 10.08.2019 133 interakcje
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 10.08.2019

Masz 21 lat – nie pojeździsz BMW i3 w innogy go! Zmieniono regulamin, bo wypadków było zbyt wiele

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz10.08.2019
133 interakcje Dołącz do dyskusji

Cierpliwość innogy go! się skończyła i zmienili regulamin usługi. Trzeba mieć 22 lata by jeździć po Warszawie BMW i3.

Nie chcę przesadnie się chwalić, ale ja to wszystko przewdziałem pisząc tuż po uruchomieniu usługi carsharingowej innogy go!, że te samochody są zbyt szybkie. Pierwszy wypadek z udziałem BMW i3 nastąpił już w kilka dni po starcie usługi. Potem następowały kolejne, aż ich liczba przybrała masę krytyczną i innogy postanowiło coś z tym zrobić.

innogy go regulamin wiek

innogy go! – wiek do zmiany

Podniesiono granicę wieku dla użytkowników elektrycznych BMW i3. Już nie wystarczy pochwalić się tylko prawem jazdy kategorii B, trzeba też do korzystania z tych szybkich samochodów dorosnąć. Rosnąć trzeba długo, bo od 23 sierpnia 2019 roku wejdzie w życie nowy regulamin innogy go!, który stawia takie warunki osobom, które chcą założyć konto.

W celu zarejestrowania konta Użytkownika wymagane jest aby osoba fizyczna spełniała poniższe warunki (dalej także Użytkownik):

    1. posiadała uznawane przez prawo polskie prawo jazdy kategorii B przez okres minimum 6 miesięcy,

    2. ukończyła 22 lata,

    3. była posiadaczem karty płatniczej, akceptowanej przez firmę tPay,

    4. brak ograniczeń zdolności do czynności prawnych.

Powyższe warunki muszą być spełnione przez Użytkownika w czasie korzystania z Usługi. Konta zarejestrowanych Użytkowników, którzy nie spełniają powyższych wymagań, zostaną zablokowane do czasu ich spełnienia.

Jeśli ktoś był bardzo grzecznym 21-letnim użytkownikiem elektrycznych samochodów, to już za niecałe dwa tygodnie przestanie. Ograniczenie wiekowe obejmie nie tylko nowych, ale i dotychczasowych użytkowników. By dorwać w swe niecierpliwe rączki BMW w cenie 1,19 zł za minutę, prawo jazdy trzeba wyrobić na pół roku przed swoimi 22 urodzinami.

Wcześniej innogy podejmowało próby zabezpieczenia swych samochodów przed zbyt narwanymi użytkownikami. By wypożyczyć szybszą wersję BMW i3, taką z literką s na końcu należało się pochwalić wcześniejszym 100-minutowym stażem wypożyczeń normalnej wersji. Teraz trzeba będzie wykazać się odpowiednim wiekiem by wypożyczyć którykolwiek samochód, bo osoby do 22 roku powodowały większość wypadków z udziałem i3.

Życzę innogy go! by zmiana regulaminu przyniosła skutek, bo nie przeszukując internetu jestem w stanie przypomnieć się sobie ostatni wypadek BMW i3 zakończony oddaleniem się użytkownika od rozbitego pojazdu, wcześniejszy, gdy porzucono auto w pobliżu torów kolejowych i jeszcze inny, gdy do samochodu na wynajem dorwali się 14-latkowie. Przykrych zdarzeń z udziałem BMW i3 od innogy go! jest więc sporo, słusznie, że postanowiono coś z tym zrobić. Oby to wystarczyło, choć pomysł by jedne z szybszych elektrycznych samochodów wypożyczać niedoświadczonym kierowcom wciąż uznaję za kontrowersyjny.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać