Wiadomości

BMW i3 za 1,19 zł za minutę od jutra w Warszawie. Carsharing od innogy wkracza do gry

Wiadomości 02.04.2019 83 interakcje
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 02.04.2019

BMW i3 za 1,19 zł za minutę od jutra w Warszawie. Carsharing od innogy wkracza do gry

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz02.04.2019
83 interakcje Dołącz do dyskusji

Warszawiacy nie mogą narzekać na brak samochodów na minuty. Kolejne 500 samochodów wyjeżdża na ulice stolicy. W pełni elektryczne BMW i3 dostarczy carsharing innogy.

Aplikację innogy Go! można pobierać na smartfony od 3 kwietnia. Tego dnia startuje carsharing od innogy, w którym można wynająć na minuty BMW i3. Aplikacja jest dostępna na telefonach z system iOS i Android.

Cena najmu na zachętę to 1 grosz, ale tylko jednorazowo przez pierwsze 15 minut korzystania z usługi. Normalna cena to 1,19 zł za minutę najmu za BMW i3 i 1,49 zł za jego szybszą wersję, BMW i3s. W carsharingu innogy nie zapłacimy za przejechane kilometry, liczony jest tylko czas najmu. Maksymalnie za dobę zapłacimy 239 zł lub 299 zł w przypadku droższego pojazdu.

Prognozowany zasięg BMW i3 to ok. 180 kilometrów na jednym ładowaniu, a przyspieszenie do setki to około 7 sekund i to w słabszej wersji. Samochodem można wyruszyć za miasto, ale zakończyć najem będzie można tylko w wyznaczonej strefie w Warszawie. Lepiej nie nastawiać się na długie wycieczki, bo w samochodach nie będzie kabla do ładowania. Nic dziwnego, jego wartość to kilka tysięcy złotych. Jeśli innym firmom carsharingowym giną nawet przewody do ładowarek telefonicznych, to te akcesoria zniknęłyby zapewne w ekspresowym tempie.

Warszawiacy będą mieli do dyspozycji 500 elektrycznych samochodów, ale nie będą musieli martwić się o ich ładowanie mimo że są to wersje bez Range Extendera. Innogy planuje w całości oprzeć się na własnej obsłudze, która zajmie się ładowaniem samochodów bez udziału klientów. Oprócz 40 publicznych ładowarek, innogy dysponuje 30 wydzielonymi tylko dla potrzeb carsharingu, punktami ładowania. Docelowo chce dojść do 500 punktów ładowania na 250 stacjach.

innogy carsharing Warszawa

Elektryczne samochody mogą nie tylko parkować za darmo w strefach płatnego parkowania, ale też korzystać z buspasów. To niewątpliwa zaleta, jeśli ktoś będzie potrzebował szybko ominąć korki.

BMW i3 to bardzo szybki i dające niesamowitą frajdę z jazdy samochód. Dlatego cenną informacją jest ta, że udział własny w szkodzie z winy użytkownika ma wynosić tylko 1000 zł.

innogy carsharing Warszawa

 

Wypożyczających mogą zaskoczyć specyficznie otwierające się bezramkowe drzwi i godny BMW wygląd wnętrza pojazdu. Nawet informacja, jak uruchomić auto w usłudze innogy, została zgrabnie wkomponowana w wyświetlacz centralny.

innogy carsharing Warszawa

Pozostaje tylko czekać na możliwość pobrania aplikacji by zobaczyć jak szeroka będzie strefa, w której można w Warszawie wypożyczyć i zdać BMW i3 od innogy. Przetestujemy je. 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać