Wiadomości

Miały trafić na złom, a zamiast tego wylądowały na eBayu. Są tu chętni na części do Corvette?

Wiadomości 26.04.2022 40 interakcji

Miały trafić na złom, a zamiast tego wylądowały na eBayu. Są tu chętni na części do Corvette?

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski26.04.2022
40 interakcji Dołącz do dyskusji

120 uszkodzonych przez Tornado nowych Corvette miało trafić na złom, a tymczasem ich części znalazły się eBayu. Ktoś poszedł po rozum do głowy?

Jak informowaliśmy już na naszych łamach – 10 grudnia przez Stany Zjednoczone przeszło tornado, które spowodowało śmierć 90 osób oraz straty liczone w miliardach dolarów. Jednym z obiektów, które stanęły na drodze niszczycielskiego żywiołu, była fabryka Chevroleta w Bowling Green w Kentucky oraz znajdujące się w tym samym miejscu muzeum. Tornado wywołało pożar oraz zerwało dach z fabryki, w wyniku czego do środka zakładu dostała się woda, która uszkodziła budowane tam najnowsze Corvette.

120 nowych Corvette miało trafić na złom, bo doprowadzenie ich do stanu używalności było niemożliwe i zbyt ryzykowne pod względem ewentualnych roszczeń odszkodowawczych. Wszystkie uszkodzone samochody miały trafić do zgniatarki. Tak prezentowały się czekając na przyfabrycznym parkingu na ostatni transport w ich krótkim życiu.

Potwierdzeniem, że Corvette faktycznie trafiły na złom miały być zdjęcia, które regularnie pojawiały się w internecie.

części do corvette
Źrodło: GM Authority

Czytaj również: Filtr GPF – co to jest i czy jest się czego bać? Problemy i awarie

Tymczasem parę miesięcy później części do Corvette pochodzące ze zniszczonej partii trafiły na eBay

Serwis Corvetteblogger.com znalazł na popularnym w Stanach serwisie aukcyjnym eBay parę zastanawiających aukcji. Ich przedmiotem był składany dach oraz kierownica pochodząca z samochodu o zerowym przebiegu.

części do Corvette
Źródło: eBay

Gdy kliknie się w galerię, oczom ukazują się zdjęcia różnych Corvette w trakcie rozbiórki. Mają na szybach niebieski znak X, którym były oznaczone egzemplarze uszkodzone przez tornado.

części do corvette

Źródło eBay. Zwróćcie uwagę na oznaczenia na tylnym błotniku — w takim samym stylu były oznaczone samochody na lawecie, które trafiły do zgniatarki

I teraz mam zagwozdkę. Czy firma ubezpieczeniowa, która nabyła samochody od Chevroleta (standardowa procedura przy wypłacie odszkodowania za takie straty) sprzedała co lepiej zachowane samochody firmom zainteresowanym późniejszą sprzedażą części? A może samochody od zgniatarki uratował plik dolarów wręczony pracownikowi obsługującemu złomowisko? Nie mam pojęcia, ale się cieszę. Nic mnie tak nie denerwuje jak marnotrawstwo, a części z tych samochodów mogą jeszcze długo posłużyć. Szkoda tylko, że sprzedający nie informuje o przeszłości tych elementów. Chociaż w sumie mnie to nie dziwi, też wolałbym siedzieć cicho.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać