Wiadomości

BMW odświeża serię 3. Nie udało się utrzymać jej w ukryciu

Wiadomości 13.05.2022 61 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 13.05.2022

BMW odświeża serię 3. Nie udało się utrzymać jej w ukryciu

Adam Majcherek
Adam Majcherek13.05.2022
61 interakcji Dołącz do dyskusji

Chińskie Ministerstwo Przemysłu i Technologii ma za nic marketingowe zabiegi producentów by do chwili premiery nie pokazywać nowych wersji swoich modeli. Dzięki temu właśnie oglądamy odświeżone BMW serii 3.

Trójka G20 jeździ już po drogach piąty rok, trzeba wprowadzić do niej jakieś zmiany, żeby klientom się nie nudziło. W którą stronę pójdą modyfikacje, mogliśmy się domyślić po premierze elektrycznego i3, które BMW przygotowało z myślą o chińskim rynku. Teraz z tej samej części świata przypłynęły zdjęcia odświeżonej, spalinowej odmiany popularnego modelu BMW.

Żeby nie przedłużać, BMW serii 3 po liftingu wygląda tak:

BMW 3 lifting

Na ministerialnych zdjęciach oglądamy auta w różnych kolorach nadwozia i różnych wariantach wyposażenia. Odświeżona trójka będzie miała odrobinę wyższy grill, a jego ramki oraz wypełnienie będą zależne od wersji.

BMW 3 lifting

Obok grilla widzimy zmodyfikowane reflektory, których część odpowiedzialną za świecenie w ciągu dnia poprowadzono na górze, a nie jak wcześniej – na dole. Zniknął też charakterystyczny ząbek – wcięcie w dolnej krawędzi reflektora. Żeby było jasne o czym mówię – aktualnie front trójki wygląda tak:

BMW 3

Zmieniły się też oczywiście zderzaki – różnią się nie tylko od aktualnego modelu, ale i od wersji elektrycznej. Z tyłu pojawił się znacznie większy, plastikowy dyfuzor, który na ministerialnych ujęciach wygląda dość kontrowersyjnie. Dziwnie wyglądają też ozdobne końcówki wydechów, w których widać sterczące rury wychodzące z tłumika. Liczymy, że w realu będzie to wyglądać lepiej, niż na tych zdjęciach.

BMW 3 lifting

BMW 3 po liftingu nie pokazało się nam jeszcze w środku

Póki co możemy bazować na danych z wersji elektrycznej – prawdopodobnie spalinowe również dostaną większy ekran i najnowszy system operacyjny 8 generacji, a dźwignia zmiany biegów ustąpi miejsca niewielkiemu przełącznikowi.

Z oznaczeń na pokrywie bagażnika możemy wyczytać, że dla BMW dla Chin przygotowało modele 320i, 320Li, 325Li oraz 330Li. Prawdopodobnie napędzać je będą trzy-, cztero- i sześciocylindrowe silniki spalinowe. Na szczegóły specyfikacji i dane dotyczące europejskiej wersji modelu musimy jeszcze zaczekać.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać