Ciekawostki

Audi e-tron naładujesz szybko, o ile masz supermoce. Tak jak Kapitan Marvel

Ciekawostki 19.04.2019 46 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 19.04.2019

Audi e-tron naładujesz szybko, o ile masz supermoce. Tak jak Kapitan Marvel

Adam Majcherek
Adam Majcherek19.04.2019
46 interakcji Dołącz do dyskusji

Pierwsze „wielkoseryjne” elektryczne Audi debiutuje na srebrnym ekranie w najnowszym filmie o superbohaterach.

Jak donoszą koledzy z rozrywka.blog, najnowszy film o superbohaterach Marvela wejdzie do kin 25 kwietnia. Nie od dziś wiadomo, że kinowe hity to świetny sposób na promocję produktów i producenci samochodów skrupulatnie to wykorzystują. Audi jest jednym z producentów, którzy są najbardziej aktywni w tej materii. Od debiutu futurystycznego konceptu w „Ja, robot”, przez kolejne części filmów z Iron Manem, na Transporterze skończywszy. R8 trafiło nawet na plakaty polskiego „Diablo. Wyścig o wszystko”, ale przedstawiciel polskiego importera marki przyznał, że firma nie miała z tym nic wspólnego.

Niebawem do kin wejdzie „Avengers: Koniec gry

Jednym z bohaterów tej części będzie Kapitan Marvel, która wróciła na Ziemię po kilkudziesięciu latach. Od 1996 r. świat zdążył się trochę zmienić, więc trzeba przygotować panią kapitan na to, co ją czeka. I tu wkracza Audi.

W 2,5-minutowym klipie Kapitan Marvel dowiaduje się więc, którzy superbohaterowie są dobrzy, a którzy źli, jak zmieniły się telefony komórkowe, co to jest bruschetta z guacamole i że trzeba ją przed zjedzeniem sfotografować oraz dlaczego gluten jest największym wrogiem ludzkości. No dobra, akurat ta ostatni kwestia nie znalazła wyjaśnienia, trzeba ją przyjąć na wiarę. 

Przez ostatnie ponad 20 lat zmieniło się też sporo w motoryzacji, a efektem tych zmian jest – nie zgadniecie – nowe Audi e-tron. 

„Z napędem elektrycznym i ogromnym momentem obrotowym” – jak przedstawia samochód instruktorka. Dodaje potem, że „wymaga tylko szybkiego ładowania”. Patrząc na czasy ładowania wspomniane przez Grzegorza po pierwszym spotkaniu z e-tronem, to nie szybko będzie ono szybkie. 47 godzin ze zwykłego gniazdka, 8,5 z trójfazowego o napięciu 400 V. Trochę lepiej wygląda ładowanie z mocą 11 kW, ale bez supermocy Kapitan Marvel nie będzie łatwo. Przynajmniej do czasu, gdy Audi udostępni możliwość ładowania z mocą 150 kW. 

Jednak biorąc pod uwagę, że Audi już ogranicza produkcję e-tronów z braku dostatecznej liczby akumulatorów – póki co przyjdzie nam je oglądać wyłącznie w kinie. A jak ktoś nie jest na bieżąco ze światem Marvela (jak ja), to koledzy z rozrywka.blog przygotowali listę pozwalającą nadrobić zaległości. 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać

Autoblog na Instagramie

Autoblog na Instagramie