Wiadomości

Opel Zafira Life Crosscamp Lite to dobry sprzęt na spontaniczne wypady do lasu

Wiadomości 02.03.2021 15 interakcji

Opel Zafira Life Crosscamp Lite to dobry sprzęt na spontaniczne wypady do lasu

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski02.03.2021
15 interakcji Dołącz do dyskusji

Opel Zafira Life Crosscamp Lite to bardzo długa nazwa na dość ciekawy kamper, którym może podróżować nawet 7 osób, ale spać w nim mogą tylko cztery. 

Pandemia przyniosła rozkwit branży kamperów. Zamknięte hotele i kurorty turystyczne oraz wszelakie ograniczenia w zorganizowanym pobycie hotelowym sprawiły, że wielu ludzi odkryło, że kamper to świetny sposób na spędzenie wakacji na łonie natury bez konieczności przejmowania się miejscem w hotelach. Boom trwa zarówno na pojazdy używane, jak i samochody nowe. Zainteresowaniem cieszą się zarówno tanie kampery, jak i luksusowe kawalerki na kołach. Coraz więcej producentów klasycznych aut zaczyna oferować wersje swoich modeli od razu przerobione na kampery. Z taką propozycją wyszedł również Opel, który postanowił przerobić swoją Zafirę Life. Tym razem jest to wersja fabryczna kampera, a nie VAN z namiotem na dachu. Co ciekawe, ta wersja może sprawdzić się również podczas normalnego użytkowania jako zwykły VAN.

Opel Zafira Life Crosscamp Lite to wersja przygotowana przez renomowanego twórcę zabudowy kamperów

Minął już pierwszy szok po tym gdy świat ujrzał nową Zafirę, która przestała być minivanem, a stała się pełnoprawnym vanem. Opel postanowił wykorzystać doświadczenie firmy Crosscamp, która od lat przygotowuje zabudowy kamperów. Dzięki temu powstała wersja, która ma być jak najbardziej wszechstronna. Samochód ma 1,99 m wysokości, dzięki czemu wjedziemy nim praktycznie wszędzie. Kamper jest osadzony na średniej wersji Zafiry mierzącej 4,95 m długości. Dzięki temu da się nim bezproblemowo manewrować w ruchu ulicznym. Samochodem może podróżować 7 osób. Założeniem producenta było stworzenie pojazdu, który jest maksymalnie użyteczny w zwykłym korzystaniu, a gdy zajdzie taka potrzeba można nim wyskoczyć na nocowanie do lasu. Z uwagi na ten fakt zabudowa składa się z kilku przemyślanych elementów.

Las, czajnik, Zafira

Do dyspozycji pasażerów przewidziano schowek, do którego pomieścimy niezbędne wyposażenie.

Opel Zafira Life Crosscamp
Tylko najważniejsze rzeczy

Auto ma wysuwaną kuchenkę gazową, dla której przewidziano miejsce na butlę o wadze do 1,8 kg. Za stolik służy wyjmowany pojemnik na różne szpargały.

Warto pamiętać o tym, że ze względu na ograniczone miejsce, samochód nie ma instalacji sanitarnej, więc mycie i załatwianie potrzeb fizjologicznych będzie odbywać się na łonie natury. Między siedzeniami mieści się lodówka o pojemności 13 litrów.

Fotele składają się na płasko, dzięki czemu uzyskujemy dosyć pokaźną powierzchnię do spania o wymiarach 140 x 200 cm. Dwa dodatkowe łóżka (łączne wymiary 120 x 200 cm) montuje się pod rozkładaną markizą. Dzięki czemu możemy podziwiać gwiazdy przez panoramiczny dach.

 Opel Zafira Life Crosscamp

Na pokładzie nie mogło zabraknąć dewasto.

Opel Zafira Life Crosscamp

Przednie fotele są obrotowe.

Poza tymi funkcjami auto to normalna Zafira z jej wyposażeniem i wersjami silnikowymi, które są trzy

Na pokładzie znajdziemy więc system wykrywania pieszych, adaptacyjny tempomat, automatyczne światła drogowe, system utrzymania pasa ruchu i wiele wiele innych asystentów. Jak wspomniałem wyżej, dostępne są trzy wersje silnikowe, wszystkie z jednostkami Diesla. Podstawowa ma 1,5 l pojemności i zapewnia 120 KM. Dwulitrowa jednostka występuje natomiast w dwóch wariantach mocy: 145 KM i 177 KM. Do auta można dokupić opcjonalne wyposażenie, w tym hak i bagażnik na rowery.

Auto wydaje się świetnym rozwiązaniem na spontaniczny wypad do lasu. Jedyny minus oprócz tego na akumulatorze to fakt, że na razie dostępny jest wyłącznie w Niemczech z ceną od 44 499 euro. Oprócz wersji Lite Opel wspomina, że przygotował wersję Flex, która jest już pełnoprawnym kamperem.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać