Wiadomości

Pokłócił się z partnerką, więc wsiadł do wojskowej maszyny i zrobił sobie GTA w prawdziwym życiu

Wiadomości 16.09.2023 9 interakcji

Pokłócił się z partnerką, więc wsiadł do wojskowej maszyny i zrobił sobie GTA w prawdziwym życiu

9 interakcji Dołącz do dyskusji

W Sommerset w Wielkiej Brytanii aresztowano mężczyznę po tym jak zrobił sobie niszczycielską przejażdżkę przypominającą bardziej grę GTA, niż prawdziwe życie.

Jak podaje BristolLive, 41-letni Geoff Marshall pokłócił się z partnerką. To wystarczyło, żeby mężczyzna zupełnie stracił panowanie nad sobą i ruszył przed siebie amerykańską wojskową ciężarówką. Nie wiadomo skąd Brytyjczyk w ogóle ją wziął, ale przynajmniej wiemy, jaki to model. Uchwycony w kadrze pojazd to trzyosiowa Reo M35 z 1958 r. z napędem na sześć kół. 2,5-tonowa M35 została pierwotnie zaprojektowana dla armii amerykańskiej w latach czterdziestych poprzedniego wieku, weszła do służby w 1950 r. i później służyła w wielu siłach zbrojnych na całym świecie. Ogółem zbudowano ok. 150 tys. takich pojazdów. Trzeba przyznać, że ma imponujące możliwości „terenowe”. Oto nagranie:

Marshall podczas swojej „odklejki” wjechał wojskową ciężarówką w policyjną blokadę drogową, a w sumie to w ciągu 25 minut pościgu zniszczył aż dziewięć pojazdów. Jakimś cudem nikomu nic się nie stało. Ucierpiały jedynie samochody, infrastruktura oraz telefon partnerki, który Geoff wrzucił do rzeki jeszcze zanim wsiadł za kierownicę M35.

Więcej na tematy o wojskowym zabarwieniu przeczytasz tutaj:

Według doniesień lokalnych mediów partnerka Geoffa zadzwoniła po policję, zanim ten wyruszył „na miasto” i funkcjonariusze próbowali przemówić mu do rozsądku, ale on za nic nie chciał się uspokoić. Zamiast tego wsiadł za kierownicę amerykańskiej wojskowej ciężarówki i ruszył przed siebie. Zobaczywszy to, policja podjęła decyzję o utworzeniu blokady, na którą składały się dwa radiowozy Peugeot i pickup Ford Ranger. Niestety osobówki okazały się być bułką z masłem dla wojskowej maszyny.

Blokada z radiowozów, a nad głowami policyjny helikopter – zupełnie jak w GTA

Film przedstawiający fragment pogromu pokazuje, jak M35 z łatwością rozjeżdża radiowozy, w tym solidnego Forda Rangera. Następnie ciężarówka wjeżdża w tył cywilnego Range Rovera, po czym niszczy latarnię. Pościg zakończył się, gdy Marshall wjechał na wiadukt przecinający ruchliwą autostradę, a następnie utknął. Autostrada została zamknięta w obu kierunkach, a do akcji zaangażowały się uzbrojone jednostki szybkiego reagowania oraz policyjny helikopter.

41-latek wkrótce po aresztowaniu stawił się przed sądem w North Somerset gdzie przyznał się do popełnienia w sumie 14 odrębnych przestępstw. Podobno Marshall spowodował również znaczne szkody na posesji swojej partnerki. Całkowite zniszczenia powstałe w wyniku pościgu oszacowano na ok. 80 tys. funtów. Dewastacji uległy trzy radiowozy, a jeden został częściowo uszkodzony. Poza tym za zniszczone uznano czarnego Range Rovera oraz VW, Forda, Suzuki i Seata. Prokurator prowadzący sprawę powiedział, że spodziewa się skazania Marshalla na co najmniej półtora roku więzienia. Obecnie oskarżony pozostaje w areszcie policyjnym ze względu na bezpieczeństwo swoje oraz otoczenia. Życie to nie GTA.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać