Wiadomości

Volvo się zbroi: spece z Polestara przygotowali mocne wersje XC60 i V60. Będą dostępne w Polsce

Wiadomości 04.04.2019 44 interakcje
Adam Majcherek
Adam Majcherek 04.04.2019

Volvo się zbroi: spece z Polestara przygotowali mocne wersje XC60 i V60. Będą dostępne w Polsce

Adam Majcherek
Adam Majcherek04.04.2019
44 interakcje Dołącz do dyskusji

W drugiej połowie roku do sedana S60 T8 Polestar Engineered dołączy kombi i SUV.

Co potrafi najmocniejsza odmiana S60 mieliśmy okazję przekonać się pod koniec ubiegłego roku, przy okazji debiutu auta na rynku amerykańskim. 320-konny silnik 2.0 połączony z 90-konną jednostką elektryczną robią ze szwedzkiego sedana bardzo niepozorny drogowy pocisk. Auto zalicza sprint do setki w 4,7 sekundy, ale jak trzeba, potrafi też przejechać na samym prądzie do 45 km.

Amerykański oddział Volvo pochwalił się dziś, że w połowie roku wprowadzi na rynek kolejne modele przygotowane według tego samego przepisu. 

Będzie to S60 w wersji kombi, czyli V60 oraz świetnie przyjęty na naszym rynku SUV XC60. Według amerykańskiej specyfikacji sumaryczna moc układu napędowego w przypadku każdego z nich wyniesie 415 KM. Ile będą miały wersje europejskie – tego jeszcze nie wiemy, ale konieczność zastosowania filtra cząstek stałych może uśmiercić kilka koni.

Podobnie jak w przypadku S60, kolejne Polestary będą również wyposażone w amortyzatory Öhlinsa, które mają świetnie radzić sobie z nierównościami drogi dbając jednocześnie o sportowe, bezpieczne zachowanie auta. I przejmą lakierowane na złoty kolor, sześciotłoczkowe zaciski hamulcowe przygotowane przez Brembo.

Volvo XC60 Polestar Engineered

Volvo słynie z tego, że najmocniejsze wersje jego modeli nie przyciągają specjalnie uwagi swoim designem.

Podobnie będzie i tu – XC60 i V60 Polestar Engineered będą wyróżniać się osłoną chłodnicy wykończoną błyszczącą czernią, niewielkimi znaczkami Polestara i wspomnianymi złotymi zaciskami. W kabinie natomiast zobaczymy złote pasy bezpieczeństwa – takie same jak w testowanym już u nas S60.

Z nieoficjalnych źródeł udało nam się dowiedzieć, że supermocne wersje XC60 i V60 pojawią się i u nas.

Polski importer ma wprowadzić do sprzedaży krótką serię takich aut w drugiej połowie bieżącego roku.

Swoją drogą, wiedzieliście, że Volvo ma dla swoich klientów pakiety optymalizacji, pozwalające na podniesienie fabrycznej mocy oferowanych u nas aut? Na stronie www.engineered.polestar.com można sprawdzić jakie modyfikacje są dostępne dla poszczególnych jednostek napędowych, albo wpisać nr nadwozia swojego auta i sprawdzić, co przygotował dla niego Polestar. 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać