Wiadomości

Nie dla Polaka to, to dla Pana. Toyota pokazuje dwa nowe elektryczne modele z rodziny bZ

Wiadomości 19.04.2023 15 interakcji

Nie dla Polaka to, to dla Pana. Toyota pokazuje dwa nowe elektryczne modele z rodziny bZ

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski19.04.2023
15 interakcji Dołącz do dyskusji

Toyota pokazała dwa nowe modele ze swojej elektrycznej serii, są to bZ Sport Crossover i bZ FlexSpace. Niestety to nie dla Polaków.

Targi w Szanghaju trwają w najlepsze, więc nowości producentów sypią się jak z rękawa. Lexus, Polestar, BMW, Volkswagen, dwutonowy Smart, to tylko drobny wycinek tego, co mogliśmy zobaczyć. Jeżeli mieliście wątpliwość, gdzie znajduje się obecnie najważniejszy rynek motoryzacyjny, to możecie już je porzucić. Nie dość, że premiery są pokazywane w Chinach, to jeszcze producenci prezentują modele, które trafią wyłącznie na tamtejszy rynek. Jednym z nich jest Toyota, która pokazała dwa elektryczne modele, które z powodzeniem mogłaby oferować w Europie. Mogłaby, ale nie chce, bo po co? Szkoda czasu na przechodzenie procedur homologacyjnych i eksport aut, które niekoniecznie sprzedadzą się na rynku zakochanym w hybrydach.

Toyota bZ Sport Crossover i bZ FlexSpace to całkiem ciekawe modele

Prawdopodobnie zmienią nazwy, gdy wejdą do produkcji na bZ5 i bZ6X, zgodnie z zasadami jakimi kieruje się Toyota przy swoich elektrycznych modelach z linii Beyond Zero.

toyota bz sport crossover bz sportflex

bZ Sport Crossover to SUV Coupe, który kierowany jest do młodych ludzi – pokolenia Z. Najwidoczniej ktoś nie doczytał, że pokolenie Z deklaruje, że posiadanie samochodu znajduje się bardzo daleko na jego liście priorytetów.  Za jego produkcję będzie odpowiedzialna firma BYD Toyota EV Technology – owoc współpracy Toyoty i chińskiego giganta BYD.

toyota bz sport crossover bz sportflex

bZ FlexSpace to rodzinny SUV, w którym nacisk położono na przestronną kabinę, bezpieczeństwo i łatwość obsługi. Nim zajmie się spółka joint-venture GAC Toyota.

toyota bz sport crossover bz sportflex

W środku rodzina ma się poczuć jak w domu. Nie wiem jak wasze mieszkania, ale moje nie przypomina w żadnym stopniu tego wnętrza. Chciałbym kiedyś poznać osobę, która ma w domu taki salon, na pewno byłoby to ciekawe doświadczenie. Toyota nie podała żadnych danych technicznych tych modeli, więc wiele się może jeszcze zmienić.

toyota bz sport crossover bz sportflex

Oba pojazdy mają trafić na chiński rynek już w przyszłym roku, a do 2026 roku Toyota zamierza wprowadzić łącznie 10 modeli elektrycznych.

Czytaj również:

200 tysięcy i możesz wyjeżdżać Toyotą bZ4X z salonu. Ale dodaj 17 000 zł za prestiż

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać