Ciekawostki

Model 3 kombi to pierwsza Tesla, która mi się podoba. Ma pewną wadę związaną z istnieniem

Ciekawostki 29.11.2021 102 interakcje
Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz 29.11.2021

Model 3 kombi to pierwsza Tesla, która mi się podoba. Ma pewną wadę związaną z istnieniem

Grzegorz Karczmarz
Grzegorz Karczmarz29.11.2021
102 interakcje Dołącz do dyskusji

Ten model Tesli w wersji kombi to render, artystyczna, komputerowa kreacja. Dajmy Tesli 3.5 Touring kilka średnich oklasków, bo i tak bardzo nie różni się od zapowiedzianych pojazdów Tesli. Tak samo nikt jej nie produkuje.

Wbrew panującej w komentarzach opinii, Teslę bardzo lubię. Chciałbym, żeby moim następnym samochodem była Tesla. Choć brak ku temu warunków i jakichkolwiek przesłanek. Pragnę sprawić sobie tę turpistyczną przyjemność, dlatego bez znaczenia jest to, że żaden model Tesli mi się nie podoba. Dopiero Tesla 3.5 miałaby szansę to zmienić.

Jeżdżę w środku samochodu

Dlatego mało przejmuję się tym, jak samochód wygląda z zewnątrz. Gdy chcę zaimponować sąsiadom, to nakładam czyste dresy. Wygląd dotychczasowych modeli Tesli nie budził więc we mnie przesadnych emocji, choć swoje zdanie mam.

tesla model s
Tesla Model S.

Model S – wygląda naprawdę staro i dość nijako. Zupełnie, jakby projektant rzucił kwitami w połowie miesiąca, a menadżer projektu uznał, że tyle wystarczy. Te roboczogodziny zaoszczędzimy, przeznaczymy na coś innego, a nowego projektanta już nie będziemy zatrudniać. Proporcje sylwetki są bardzo przyzwoite, ale praktycznie brak tu detali, jakby starano się narysować mydło.

tesla model x
Tesla Model X.

 

Model X – za duży, po prostu jest za duży. Słynna ostatnio była sytuacja, gdy Model X rozładował się i zablokował ruch. Na zdjęciach, tuż obok niego, pojawiał się Volkswagen Transporter T4. Te samochody niewiele różniły się wielkością. Przez rozmiary tego modelu trudno jest mówić o dobrych proporcjach.

tesla model y
Tesla Model Y.

Model Y – to nadmuchany Model 3. Nadmuchanie zwiększyło przestrzeń w środku i walory użytkowe względem 3. Niestety zepsuło też w miarę atrakcyjne kształty.

tesla model 3
Tesla Model 3.

Model 3 – najładniejszy w gamie. Nieoczywisty sedan, prawie porządnie trzymający proporcje. Jednak uciekł mu gdzieś tył, tak dosłownie uciekł. Tyłu prawie nie ma. I to właśnie naprawia render nieistniejącego modelu 3.5.

tesla model 3.5 kombi

Tesla Model 3 kombi, czyli model 3.5

Te obrazki to produkt Sugardesign_1 z Instagrama. Zamiast Model 3 uSUV-ić, czyli narysować nadwozie, jakiego naprawdę chcą klienci, wyobraził sobie Teslę Model 3 w wersji kombi, po zagranicznemu Touring. Wyszło mu kombi-torpeda, samochód szybki i użyteczny.

tesla model 3.5 kombi

Nagle tył samochodu przestał być problemem, jeśli patrzymy z boku. Widać, że zabrakło pomysłu na klapę bagażnika. Tył spowodował też, że widać, jak nieatrakcyjny jest przód. Koniecznie trzeba go unieść i trochę spłaszczyć. Było blisko, ale nawet udany render, musi być trochę nieudany.

Czy będzie model kombi Tesli?

Ależ skąd. Skoro nie produkuje się dawno zapowiedzianych samochodów, dlaczego ktoś miałby wziąć się za render niepopularnego już nadwozia. W kolejce czekają Tesla Semi, Roadster i Cybertruck. Krążą też plotki o małej Tesli, która pomogłaby w walce cenowej o rządowe dopłaty. Jest jeszcze sporo modeli do wyprodukowania. Możemy zapomnieć o Tesli 3.5 Touring, ale chociaż fajnie było popatrzeć.

tesla model 3.5 kombi

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać