Wiadomości

Bezdomna XXI w. – Amerykanka mieszka i pracuje w Tesli Model 3

Wiadomości 16.02.2020 175 interakcji
Adam Majcherek
Adam Majcherek 16.02.2020

Bezdomna XXI w. – Amerykanka mieszka i pracuje w Tesli Model 3

Adam Majcherek
Adam Majcherek16.02.2020
175 interakcji Dołącz do dyskusji

Przez ostatnie 15 miesięcy przejechała 40 tys. mil żyjąc na pokładzie samochodu elektrycznego.

Zawsze mówiłem, że samochód jest lepszy od domu, bo w aucie się prześpisz, a domem się nie przejedziesz. Ale nigdy mi nie przyszło do głowy, by naprawdę zamienić dom na cztery kółka.

A ta kobieta tak zrobiła – naprawdę zamieszkała w samochodzie.

I to nawet nie w Ducato przerobionym na kampera z pomocą mebli z Ikei. Amerykanka przedstawiająca się jako Kira przeniosła się na dobre do swojej Tesli. Ale nie dlatego, że nie było jej stać na mieszkanie – twierdzi, że wybrała taki styl życia. Wciąż posiada dom w Kolorado, ale komuś go wynajęła, a sama zamieszkała w aucie. Odchowała dzieci, zakończyła nieudany związek i żyje po swojemu. W aucie, ze swoim psem.

W pierwszej chwili pomyślałem, że musi mieć nie po kolei w głowie.

Przecież nie ma się jak wygodnie wyspać, nie ma gdzie rozprostować nóg, ugotować obiadu, wyprać ubrań, o codziennej toalecie nie wspominając. 

Tesla kamper

Sypia w śpiworze, z nogami w bagażniku i głową za fotelem kierowcy. Wymontowała siedzisko kanapy, złożyła 2/3 oparcia, a na pozostałej części zawiesiła kojec dla psa. Nie ma siedziska, więc pod kojcem zyskała dodatkową przestrzeń na walizkę. Walizkę, w której nie wozi jednak ubrań, ale deskę SUP, bo uczy się paddle boardingu!

Tesla kamper

Śpiąc z nogami w bagażniku urządziła go tak, by zostawić miejsce na baniak z wodą i suche produkty spożywcze oraz coś na kształt turystycznej kuchenki podłączanej do gniazdka zapalniczki. 

Tesla kamper

Schowek pod podłogą wykorzystała na rzeczy rzadziej używane, takie jak plecak, hamak, czy zapasowy śpiwór, gdyby zapragnęła zaprosić kogoś na noc. Zorganizowała się tak, by nie przechowywać nic na przednim fotelu – żeby nie kusić amatorów cudzej własności. W tym samym celu przyciemniła tylne szyby.

Wszystkie ubrania przewozi we frunku.

Dla czytelników obcojęzycznych – frunk to przedni bagażnik, czyli przestrzeń, którą w zwykłych samochodach zajmuje silnik. Kirze tyle miejsca wystarczyło do zorganizowania szafy. Wozi rzeczy, które się nie gniotą i nie są kłopotliwe w czyszczeniu. Ma wymyślony system segregacji i składane pojemniki do przechowywania ubrań. A gdy potrzebuje zrobić pranie – korzysta z popularnych w tamtej części świata samoobsługowych pralni.

Tesla kamper

A jak tu się umyć, czy skorzystać z toalety?

Proste – od czego są stacje paliw, punkty obsługi podróżnych, czy kempingi? Wystarczy wszystko odpowiednio zaplanować. 

Skoro ciągle podróżuje, to z czego żyje? 

Tu też nie ma wielkiej filozofii. Kira ma stały dochód z wynajętego domu, do tego świadczy usługi księgowe, więc do pracy potrzebuje laptopa z dostępem do internetu. A pracuje w aucie. 

O Kirze dowiedziałem się z youtubowego profilu CheapRVliving. Prowadzący go Bob poświęcił Kirze dwa odcinki. Pierwszy jest dość nudny, bo opowiada głównie o TM3 i o tym, jak samochody Muska zrewolucjonizują świat. Mimo rekordów sprzedaży nawet w Stanach dla wielu ludzi auta elektryczne to wciąż temat kompletnie nieznany. 

Za to w drugim Kira opowiada o tym jak zorganizowała sobie życie na pokładzie swojego auta. Ten polecam Waszej uwadze, bo wygląda na to, że Amerykanka ma wszystko dokładnie przemyślane i spraktykowane. I naprawdę odpowiada jej taki sposób na życie. 

Oglądając go pomyślałem, że to wcale nie jest głupie.

Gdyby tak się zastanowić, to tej kobiecie faktycznie niczego nie brakuje. Ma się gdzie przespać, ogarnęła temat toalety, czy prania, dzięki zdalnej pracy ma za co zjeść i naładować akumulatory w samochodzie. Spędza czas na podróżowaniu, zwiedzaniu interesujących miejsc i poznawaniu niebanalnych ludzi. Nie wyobrażam sobie tak żyć na stałe, ale przeżyć tak wakacje? Czemu nie!

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać