Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Dziury w drogach z Leszna są gwiazdami TikToka. Mieszkaniec znalazł sposób na nagłośnienie problemu

Bezpieczeństwo ruchu drogowego 29.02.2024 53 interakcje
Marek Stawski
Marek Stawski 29.02.2024

Dziury w drogach z Leszna są gwiazdami TikToka. Mieszkaniec znalazł sposób na nagłośnienie problemu

Marek Stawski
Marek Stawski29.02.2024
53 interakcje Dołącz do dyskusji

Pewien mężczyzna na TikToku postanowił zwrócić uwagę mieszkańców i lokalnych władz na stan dróg w swojej miejscowości. Trzeba jednak, że jego sposób na dziury jest dość osobliwy.

Dziurawe drogi w Polsce to problem tak stary, jak początki automobilizmu. Mieszkańcy różnych części Polski prześcigają się w licytowaniu, u kogo jezdnie prezentują najgorszy stan. Najczęściej zwycięzcami są w tym przypadku mieszkańcy Łodzi. Jednak jak się okazuje, po piętach depcze im Leszno w Województwie Wielkopolskim.

Więcej o stanie polskich dróg przeczytasz w:

Na drodze się nie leży – można za to sadzić kwiaty i łowić ryby

Sprawę na TikToku prezentuje użytkownik posługujący się nickiem dabakss1. Jest on stałym klientem siłowni przy ulicy Pankiewicza w leszczyńskiej dzielnicy Zatorze – ulica ta kojarzy się okolicznym mieszkańcom z fatalnym stanem nawierzchni, przez który często uszkadzane są ich pojazdy. Internauta nagrywał również nieodległe ulice Mielżyńskich i Bojanowskiego, będące w równie fatalnym stanie.

Dziury w lokalnych drogach są rzeczywiście konkretne. Właściwie, to – parafrazując klasyka – w tych dziurach można dostrzec resztki asfaltu. Widać, że tymczasowe naprawy grysem bitumicznym są tak skuteczne, jak Arkadiusz Milik w reprezentacji. Dlatego użytkownik TikToka postanowił zwrócić na to uwagę czynnościami, które średnio kojarzą się z drogami asfaltowymi.

Na pierwszym z filmów można zobaczyć, jak postanowił przy użyciu wędki, urządzić niewielkie łowisko.

@dabakss1

Mamy pomysłow na pół roku wiec Panie prezydencie zapraszam do działania!!! 😁 #dc #dzien1 #pankiewicza #dragongym #tiktokviral #pozdro

♬ Guantanamera (She’s Hot) – Pitbull

Kolejnym jego pomysłem, było posadzenie kwiatka w jednej z wyrw w jezdni.

@dabakss1

Dzień 2 czekania. Tak łatwo się nie poddamy😎 #dc #viral #seria #dzien2 #pankiewicza #remont

♬ Flowers – Miley Cyrus

Taki sposób na dziury to nie pierwszyzna

Internauta swoim działaniem chce zainteresować lokalne władze. Na swoich nagraniach zwraca się bezpośrednio do prezydenta miasta – „Panie prezydencie! Te drogi są w tak złym stanie, że tu się ryby zalęgły. Tak nie może być!”.

Twórcze  pomysły na zainteresowanie władz tematem dziur w drogach nie są niczym nowym. Nawet sadzenie kwiatów miało kiedyś miejsce. Jedna z pierwszych akcji tego typu odbyła się już w 2010 roku w Wielkiej Brytanii. Wówczas ogrodnik z Londynu, zmartwiony stanem dróg w swoim mieście postanowił sadzić w ubytkach w nawierzchni rośliny doniczkowe. Podobnie było też w Polsce – w 2018 roku w Warszawie. Czy akcja lesznianina przyniesie jakieś rezultaty? Czas pokaże. My jednak autorowi szczerze kibicujemy.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać