Wiadomości

Halo, czy ktoś może mi zarejestrować samochód w Gdańsku? Zawsze marzyłem o tablicach XD

Wiadomości 13.06.2023 639 interakcji

Halo, czy ktoś może mi zarejestrować samochód w Gdańsku? Zawsze marzyłem o tablicach XD

Paweł Grabowski
Paweł Grabowski13.06.2023
639 interakcji Dołącz do dyskusji

Nowe tablice rejestracyjne rozbudziły we mnie dziką żądzę zarejestrowania samochodu w Gdańsku. 

Z racji tego, że z internetu korzystam już od 20 lat, to miałem czas nauczyć się kombinacji znaków, które wyrażają emocje. Moją ulubioną od zawsze było xD, która oznacza śmiech. Stosuję ją codziennie tak często, że nawet nie jestem w stanie policzyć, ile razy użyłem jej w ciągu ostatnich dwóch godzin. Teraz dzięki ułomności polskiego systemu tablic rejestracyjnych dostałem możliwość umieszczenia tych dwóch pięknych znaków na tablicy rejestracyjnej. Wystarczy tylko, że zamieszkam w Gdańsku, albo jeden z czytelników użyczy mi na chwilę swojego adresu.

Nowe tablice rejestracyjne są zabawne

Z racji tego, że system jest nieefektywny, bo samochodów przybywa, a dotychczasowe kombinacje liter i cyfr dla najpopularniejszych i najliczniej zamieszkałych miejscowości właśnie się skończyły, to należało pilnie znaleźć rozwiązanie problemu, który można było przewidzieć już 23 lata temu, gdy wprowadzono ten system. To z powodu absurdalnych założeń – jedna kombinacja może być wydana tylko raz na jeden samochód, a każde przerejestrowanie to nowe tablice. Nic dziwnego, że coraz szybciej z bazy znikały dostępne numery. Jednak planowanie długofalowe nie przyjęło się zbytnio w tym kraju, więc mamy teraz nowe wyróżniki województw na tablicach rejestracyjnych. Niektóre są wręcz śmieszne.

Gdybym był osobą decyzyjną w Volkswagenie, to każdy nowy model rejestrowałbym we Wrocławiu, żeby mieć tablice rozpoczynające się od VW. Niektórych wyróżników nie rozumiem. Urocze PY, które nieodzownie kojarzyło się z Poznaniem i pyrami, zostało zamienione na nic niemówiące MO. Katowice dostały wyróżnik IK, który nikomu nic nie mówi. Kraków z KK przejdzie na JR, nie wiem może to na cześć Jerzego Stuhra, znanego krakowskiego aktora kierowcy? Rzeszów zamiast RZ będzie miał YZ. Tutaj niezmiennie nie polecam wizyty w tym mieście. A najlepsze dopiero przed nami. Gdańsk straci GD i zyska wspaniałe XD. W Ministerstwie Infrastruktury musi pracować dobry troll, chciałbym mu kiedyś uścisnąć rękę za tak genialny pomysł xD.

A, zapomniałbym o tej dużej wsi będącej stolicą polski – zamiast W będzie A. Na razie na jakimś Mokotowie, ale wkrótce cała Warszawa otrzyma wyróżnik A.

Media straszą: CZARNE TABLICE MUSZĄ ZNIKNĄĆ

To autentyczny nagłówek. Otóż nie panikujcie. Jeżeli z niezrozumiałych dla mnie powodów nadal chcecie szpecić swoje samochody czarnymi tablicami, to spokojnie, nikt wam ich nie zabierze. Po prostu od 1 stycznia 2024 roku nie będziecie mogli zachować czarnych tablic w razie kupna samochodu z takimi tablicami. Do tej pory wystarczyło poinformować starostę o zmianie właściciela i można było nadal jeździć z tymi okropnymi tablicami. Od nowego roku albo rejestrujecie samochód na zwykłe tablice, albo na żółte zabytkowe. Tertium non datur, jak mawiali w rzymskim wydziale komunikacji podczas rejestracji powozu konnego.

Czytaj również:

Wciąż mało jest rodzajów tablic rejestracyjnych? To rząd zrobi wam nowe – rajdowe

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać